Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Poznań Sport

Lech inwestuje w boisko treningowe

Boisko treningowe obok INEA Stadionu będzie zadaszone. Od wtorku trwa montaż kotew gruntowych, na których opierać będzie się konstrukcja tzw. “balonu”. Cała inwestycja ma się zakończyć na początku grudnia.

Brak boiska dostępnego dla piłkarzy Akademii Lecha Poznań przez cały rok, niezależnie od warunków atmosferycznych. To był największy problem dla szkoleniowców i zawodników drużyn młodzieżowych Kolejorza, który każdej zimy wracał jak bumerang. – Ale już nie wróci – cieszy się Hubert Nowacki, specjalista ds. sportu ALP. – Za 3 tygodnie będziemy mieli do dyspozycji boisko ze sztuczną nawierzchnią osłonięte tymczasowym zadaszeniem. Niestraszny nam będzie wiatr, mróz, deszcz i śnieg.

Lech Poznań jak żaden inny zespół w Polsce inwestuje w rozwój. Dla właścicieli drużyny młodzieżowe oraz infrastruktura są równie ważne jak pierwszy zespół. W Poznaniu wiedzą, że całościowy rozwój w dłuższej perspektywie procentuje lepszymi wynikami głównego zespołu.

Aktualnie trwa instalacja kotew gruntownych dookoła boiska. – Po jej zakończeniu nastąpi transport poszczególnych elementów specjalnego balonu pełniącego funkcję zadaszenia i postawienie konstrukcji. Na początek grudnia przewidujemy zakończenie wszelkich prac – zapowiada Michał Kokotek, kierownik ds. organizacji ALP.

Lech Poznań będzie pierwszym w kraju zespołem posiadającym boisko z taką konstrukcją. To kolejny krok mający przybliżyć Kolejorza do najlepszych zespołów w Europie. Zastosowana technologia ma kilka zalet. Po pierwsze zadaszenie może być wykorzystywane tymczasowo, a jego montaż jest szybki i prosty.

– Balon zostanie postawiony na okres zimowy. Późną wiosną będziemy mogli go zdemontować, zmagazynować i… czekać do kolejnej zimy – mówi Nowacki.

Inwestycja współfinansowana jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki w ramach tegorocznej edycji programu modernizacji infrastruktury sportowej. Resztę kwoty wyłożył poznański zespół. Założeniem jest aby z obiektu oprócz pierwszego zespołu korzystały  drużyny na co dzień pracujące we Wronkach i Popowie. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *