Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Sport

Lech Poznań i Fundacja STS pomagają CukierAsom.


fot. lechpoznan.pl

Lech Poznań wraz z Fundacją Sport Twoją Szansą rozpoczęli drugą turę licytacji koszulek, w których piłkarze Kolejorza zagrali w eliminacjach do Ligi Europy. Tym razem zebrane środki mają trafić do CukierAsów – drużyny piłkarskiej dzieci chorych na cukrzycę. Pozwoli to młodym piłkarzom pojechać na obóz sportowy.

Na licytację trafiło 15 koszulek z logo Fundacji Sport Twoją Szansą na froncie, które zastąpiło logo STS, głównego sponsora klubu. Piłkarze Lecha Poznań wystąpili w nich w dwóch meczach eliminacji Ligi Europy w sezonie 2020/21 – z Hammarby IF i Apollon Limassol.  

CukierAsy to stowarzyszenie zrzeszające dzieci chore na cukrzycę typu 1, ich rodziców oraz opiekunów. Pragną oni pokazać, że cukrzyca nie musi być barierą dla sportowych marzeń dzieci. Ich działalność skupia się przede wszystkim wokół piłki nożnej. Głównym projektem stowarzyszenia są Halowe Mistrzostwa Polski w Piłce Nożnej Dzieci i Młodzieży z Cukrzycą – Czerwona Kartka dla Cukrzycy, do których właśnie się przygotowują. Dzięki akcji Lecha Poznań i Fundacji Sport Twoją Szansą CukierAsy będą mogły pojechać na obóz sportowy. 

Nasza fundacja od lat prowadzi działania na rzecz rozwoju polskiego sportu. Stawiamy sobie za cel wspieranie różnego rodzaju inicjatywy – zarówno na poziomie amatorskim, jak i zawodowym. Pierwsza odsłona akcji, którą zorganizowaliśmy z Lechem Poznań okazała się dużym sukcesem. Pomogliśmy kolejnej osobie, co daje nam ogromną satysfakcję. Wierzę, że z CukierAsami będzie tak samo i młodzi piłkarze będą mogli pojechać na wymarzony obóz – mówi Mateusz Juroszek, Prezes Fundacji Sport Twoją Szansą. 

Jesper Karlström został ambasadorem zbiórki. Zachorował on na cukrzycę jako młody piłkarz, mając 16 lat. W wywiadach często podkreśla, że pierwszą rzeczą, o jaką zapytał lekarza po usłyszeniu diagnozy było to, czy będzie nadal mógł grać w piłkę. Przez lata Szwed dowiedział się również, że sport u diabetyków jest nie tyle zabroniony, co wręcz wskazany. W tamtym momencie Jesper postanowił, że chce zostać najlepszym piłkarzem wśród cukrzyków, a jego historia to dowód na to, że ta choroba nie przekreśla marzeń o uprawianiu sportu na najwyższym poziomie. 

W wieku szesnastu lat dowiedziałem się o tym, że mam cukrzycę. Grałem wtedy na turnieju piłkarskim i bardzo często musiałem korzystać z toalety. Czułem się źle i opowiedziałem o tym mamie, która od razu zabrała mnie do szpitala na badania. I właśnie te badania wykazały, że jestem cukrzykiem – mówi pomocnik Lecha Poznań, Jesper Karlström. – Bardzo się cieszę, że mogę być ambasadorem CukierAsów, bo dzięki temu chcę pokazać dzieciakom, że cukrzyca nie jest powodem, który przekreśla możliwość uprawiania sportu, w tym piłki nożnej. Warto marzyć i warto te marzenia spełniać. Mam też nadzieję, że w przyszłości uda nam się spotkać i będę miał okazję zobaczyć, jak grają w piłkę, bo bardzo chcę dalej wspierać tych młodych graczy – dodaje.

Licytacja ruszyła w środę, 5 maja i potrwa tydzień. Wystarczy tylko wejść na stronę zbiórki, wyszukać interesującą nas koszulkę i zaproponować swoją stawkę. Do każdej koszulki dołączony będzie oryginalny certyfikat z podpisami piłkarzy. Całość zostanie zapakowana w eleganckie, unikatowe pudełko.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *