Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Poznań Sport

Lech Poznań ma nowego bramkarza


lechpoznan.pl/fot. Przemysław Szyszka

Marko Malenica został w poniedziałek nowym zawodnikiem Lecha Poznań. Chorwacki bramkarz został wypożyczony na okres dwunastu miesięcy z NK Osijek z opcję pierwokupu.

Malenica to wychowanek NK Osijek – czwartej drużyny zakończonego niedawno sezonu chorwackiej ekstraklasy. 26-latek rozegrał dla tego klubu 117 spotkań, w tym 95 w najwyższej klasie rozgrywkowej. W ostatnim sezonie pełnił tylko rolę zmiennika w swojej drużynie.

Z powodu dłuższej kontuzji Mickey’ego van der Harta potrzebowaliśmy jeszcze jednego bramkarza, który będzie dla nas niezbędnym zabezpieczeniem na tej pozycji. Chcemy jak najdłużej grać na trzech frontach i musimy być przygotowani, gdyby któremuś z naszych golkiperów przydarzył się jakiś uraz lub pauza z powodu kartek. Marko ma naciskać na Filipa Bednarka i podjąć z nim rywalizację o miejsce w składzie. Ma na koncie ponad sto występów w chorwackiej ekstraklasie i miał w niej bardzo dobrą renomę. Rok temu mówiono o nim, że jest najlepszym bramkarzem ligi, a wciąż jest w takim wieku, że może jeszcze się rozwijać i robić postępy – podkreśla dyrektor sportowy Kolejorza, Tomasz Rząsa.

Chorwacki bramkarz nigdy nie zadebiutował w seniorskiej reprezentacji Chorwacji, jednak był powoływany do drużyny młodzieżowej – Jest wielkim chłopem, ma duży zasięg ramion i bardzo dobry timing wyjścia do piłki, dzięki czemu doskonale radzi sobie w grze na przedpolu, ale dysponuje też niezłym refleksem przy interwencjach na linii bramkowej. NK Osijek gra w stylu dość podobnym do nas, lubi posiadać piłkę i Marko jest bramkarzem, który nieźle radzi sobie w operowaniu futbolówką nogami, więc liczymy na to, że szybko i łatwo wpasuje się do naszego stylu grania – opisuje nowego bramkarza dyrektor Rząsa.

Jestem bardzo podekscytowany przenosinami do Lecha. Nie mogę się doczekać, by zacząć grać dla tak wielkiego klubu. Z mojego dotychczasowego pobytu tutaj mam wyłącznie dobre wrażenia. Jest tutaj piękny stadion, a od samego rana, gdy zacząłem testy medyczne wszystko odbywało się w doskonałym porządku. Jestem bardzo szczęśliwy, że tutaj trafiłem – nie kryje entuzjazmu 26-letni Chorwat. – Wiem, że Lech jest w Polsce bardzo renomowanym klubem, który ma piękną historię i wygrał wiele tytułów. Najpierw chciałbym więc wywalczyć sobie miejsce w pierwszym składzie, a później rozegrać dobry sezon i powalczyć z Lechem o kolejne trofea – dodaje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *