Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Poznań Sport

Lech Poznań ma nowego bramkarza

24-letni Karol Szymański został nowym bramkarzem Lecha Poznań. Z Kolejorzem związał się dwuletnią umową.

Kibice poznańskiej drużyny wiedzą, że nie jest to nowa twarz przy Bułgarskiej. Szymański zaczynał karierę w juniorskich zespołach Gwardii Koszalin, a następnie Bałtyku Koszalin. Następnie trafił do Akademii Lecha Poznań. Nie wywalczył sobie miejsca w pierwszej drużynie więc był wypożyczany m.in. do Jaroty Jarocin, Chojniczanki Chojnice czy Ostrovii Ostrów Wielkopolski. Ostatecznie w 2015 roku odszedł do Chrobrego Głogów.

Ostatnie trzy sezony wspomina następująco – Bardzo miło wspominam czas spędzony w Głogowie. Miałem tam możliwość pracy z trenerem Ireneuszem Mamrotem. Wiele wyniosłem ze współpracy z tym szkoleniowcem. To był dla mnie udany czas. Ostatni sezon spędziłem w trzecioligowej Polonii Środa Wielkopolska. Decyzja o dołączeniu do tego klubu była bardzo dobra. Ten sezon pomógł mi się odbudować i podnieść swoje umiejętności – podkreśla Szymański.

Jednocześnie nie ukrywa radości z powrotu na Bułgarską. – Jestem bardzo zadowolony z tego, że wracam do Lecha. Miło wrócić do domu. Do największego klubu w Polsce. Przyszedłem powalczyć o miejsce w bramce. Wiem, że będzie ciężko, bo będę rywalizować z bardzo dobrymi bramkarzami. Jasiu Burić i Matus Putnocky to czołówka na tej pozycji w kraju, mają wiele meczów w ekstraklasie i są bardzo dobrymi zawodnikami. Nie zamierzam jednak się poddać i będę im deptał po piętach. Zrobię wszystko, żeby jak najszybciej zadebiutować – podkreśla 24-latek.

Nie ma się co oszukiwać, nie jest to wzmocnienie tylko uzupełnienie składu pierwszego zespołu. W nadchodzących rozgrywkach Szymański będzie najprawdopodobniej pełnił rolę trzeciego bramkarza Lecha Poznań, ponieważ pozycja obecnych bramkarzy wydaje się niepodważalna. 
ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *