Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Poznań Sport

Mikael Ishak na testach medycznych w Lechu Poznań


źródło: lechpoznan.pl/fot. Przemysław Szyszka

Szwedzki napastnik Mikael Ishak jest blisko podpisania umowy z Kolejorzem. Znajduje się on już w Poznaniu, a we wtorek rano ma przejść testy medyczne. Jeżeli przebiegną one pomyślnie to w środę powinien być zawodnikiem Lecha.

Ostatnie trzy i pół sezonu spędził w niemieckim 1.FC Nürnberg, z którym dwa lata temu awansował do 1. Bundesligi. Szwed wyraźnie przyczynił się do promocji drużyny z Norymbergi, strzelając 12 goli i dokładając 8 asyst. Grając w najwyższej klasie rozgrywkowej w 29 spotkaniach zdobył 4 bramki oraz 4 asysty. Wcześniej występował w duńskim Randers FC, gdzie w 78 spotkaniach strzelił 34 gole. W przeszłości był również zawodnikiem m.in. włoskiego FC Crotone, niemieckiego 1. FC Köln oraz szwajcarskiego FC St.Gallen.

Urodzony w Sztokholmie piłkarz jest czterokrotnym reprezentantem swojego kraju. Debiut zaliczył w 2015 roku przeciwko Wybrzeżu Kości Słoniowej. Rok później, w spotkaniu z Estonią zdobył swoją pierwszą bramkę w seniorskiej reprezentacji. Znalazł się także w drużynie olimpijskiej Szwecji na igrzyskach w Rio de Janeiro. Rozegrał tam trzy mecze, zdobywając jedną bramkę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *