Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Film

Na co warto w lutym iść do kina?


“Dżentelmeni” reż Guy Ritchie

Mamy już kolejny miesiąc, dlatego przyszła pora na następną subiektywną listę filmów, które warto zobaczyć w najbliższym czasie w poznańskich kinach.

7 lutego

Ptaki Nocy (i fantastyczna emancypacja pewnej Harley Quinn) – Próby stworzenia uniwersum DC, na wzór Marvela nie wyszły najlepiej. Producenci postawili na solowe produkcje, co jak na razie zaczyna się sprawdzać. „Joker” jest teraz na ustach wszystkich. Jednak mimo słabej oceny filmów, postać Harley Quinn w wykonaniu Margot Robbie, tak spodobała się widzom, iż postanowiono dać jej solowy film. Twórcy opowiadają historię, gdzie na pierwszym planie są mocne kobiety. W świecie zdominowanym raczej przez męskich superbohaterów to dość odważne posunięcie. Jestem ciekaw jak to wszystko sprawdzi się na dużym ekranie.

Kłamstewko – Słodko gorzka opowieść o miłości, wartościach i rodzinie, która naprawdę trzeba zobaczyć. Więcej na temat filmu w mojej recenzji.

14 lutego

Dżentelmeni – Guy Ritchie wraca do tego co potrafi robić najlepiej. Zwiastuny zapowiadają zwariowane sensacyjne kino w stylu wczesnych filmów reżysera. Do tego należy dodać świetną obsadę, która powinna zagwarantować wyśmienitą zabawę. Colin Farrell od lat pokazuje, że w dobrych rękach potrafi wykreować wyjątkowe postaci. Hugh Grant na „stare” lata zrywa ze swoim dotychczasowym emploi i wychodzi mu to całkiem nieźle. To chyba jedyna naprawdę interesująca premiera na walentynki.

https://www.youtube.com/watch?v=sS7hoK_Ot3E

21 lutego

Matthias i Maxime – Chodź brzmi to niezwykle zabawnie to Xavier Dolan (mimo 30 lat) od dawna jest uznanym reżyserem. Nie sposób przegapić premiery jego nowego filmu. Co ciekawe po kilku latach przerwy postanowił także zagrać we własnym projekcie. Zapowiada się na ciężki dramat o poszukiwaniu samego siebie. Dwóch przyjaciół na nowo przewartościuje swoje życie z powodu jednego pocałunku zaaranżowanego na potrzeby studenckiego filmu.

https://www.youtube.com/watch?v=vsTyIX3dFqc

Zew krwi – Jestem przekonany, iż nie będzie to jakieś wyjątkowe kino. Miło jednak jest zobaczyć na ekranie Harrisona Forda, który mimo upływu lat nie traci swojego uroku. Jeżeli dodamy do tego czworonożnego towarzysza to na pewno otrzymały ciekawe kino przygodowe. Na dokładkę zawsze pełen energii Omar Sy i już mamy dość pretekstów, aby wybrać się na seans.

28 lutego

Nędznicy – Na koniec miesiąca francuski przebój, który otrzymał Nagrodę Jury w Cannes oraz nominację do Oscara dla najlepszego limu nieanglojęzycznego. Debiutujący jako reżyser Ladj Ly przenosi na duży ekran swoją krótkometrażówkę. Ma to być połączenie kina akcji z dramatem społecznym. Widzimy środowisko, które jest na granicy implozji. Pytanie jak z tym wszystkim poradzi sobie grupa policjantów o zupełnie innych wartościach i spojrzeniu na rzeczywistość.

https://www.youtube.com/watch?v=oebsItx4CAw

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *