Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Poznań Sport

Nika Kacharava piłkarzem Lecha Poznań


źródło: lechpoznan.pl/fot. Przemysław Szyszka

Nika Kacharava po dopełnieniu wszelkich formalności został oficjalnie zawodnikiem Lecha Poznań. Reprezentant Gruzji został wypożyczony do Kolejorza z cypryjskiego Anorthosisu Famagusta. Kolejorz ma zagwarantowaną w umowie opcję pierwokupu piłkarza.

Prawie dwumetrowy kolos z Gruzji dołączył do drużyny z Poznania. Jest on znany tutejszym kibicom, ponieważ w sezonie 2017/18 reprezentował Koronę Kielce. Był wyróżniającym się piłkarzem, dlatego oczekiwania kibiców są spore. Podczas poprzedniego pobytu s naszym kraju zagrał w 29 meczach zdobywając dziewięć goli i osiem asyst. Po przygodzie w Kielcach przeniósł się na Cypr, gdzie reprezentował barwy Anorthosisie Famagusta. W koszulce tego zespołu wystąpił 44 razy, strzelając dziesięć goli i dokładając do tego dwanaście asyst.

Nika przychodzi do nas, by podjąć rywalizację w przedniej formacji. Mamy tam już oczywiście Mikaela Ishaka, który świetnie zdążył się zaprezentować kibicom i naszego młodego wychowanka z akademii Filipa Szymczaka, który także zaczął już zdobywać bramki, a teraz ma drobny uraz i czekamy aż wyzdrowieje. Jest też sprowadzony niedawno Mohammad Awwad, który może zagrać nie tylko jako typowa “dziewiątka”, ale także ustawiony za napastnikiem, jako “dziesiątka” lub na skrzydle. Nika jest trochę innym typem zawodnikasilny, mocny fizycznie, dobrze zbudowany, więc na pozycjach ofensywnych jesteśmy teraz bardzo dobrze zabezpieczeni – podkreśla dyrektor sportowy Lecha, Tomasz Rząsa.

Gruzin występuje też w drużynie narodowej. Do tej pory rozegrał 19 meczów i zdobył dwie bramki. – Przez ostatnie dwa lata grałem w cypryjskim Anorthosisie Famagusta i cieszę się, że teraz będę miał znów okazję grać na boiskach ekstraklasy. Kiedy występowałem jeszcze w Koronie nie miałem okazji zagrać w Poznaniu, więc nie mogę się już doczekać, żeby teraz wybiec na tym pięknym stadionie przed fantastyczną publicznością. Wybrałem Lecha, bo w tym klubie zawsze walczy się o najwyższe cele i wierzę, że jestem w stanie w tym drużynie pomóc – zapewnia nowy snajper Kolejorza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *