Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach




Książki

Nowości książkowe na lato

Dziś mam dla was dwie nowości od Grupy Wydawniczej Foksal. Na razie opieram się tylko na informacji od wydawcy, ale bliżej premiery na Fyrtlu pojawią się też recenzje. Tymczasem zachęcam do zapoznania się z propozycjami, być może zdecydujecie się zabrać je na jakiś wakacyjny wyjazd.

„Sprawa Sary” (wyd. W.A.B.) – thriller psychologiczny od Karoliny Głogowskiej, premiera 11 sierpnia

Witold Wedler to 40-letni, niespełniony zawodowo i prywatnie dziennikarz śledczy. Kiedy zapada na nietypowy rodzaj padaczki – podczas ataków zaczynają go dręczyć wizje z dzieciństwa – szef odsyła go na zwolnienie. Zamiast tego Witek jedzie do Brzezińca, miejscowości, w której jako dziecko spędził w 1993 roku ostatnie szczęśliwe wakacje.
Trzynastoletnia Sara była jego pierwszą miłością. On był ostatnią osobą, która widziała Sarę żywą. Co się stało z dziewczyną? Została zamordowana, uciekła, a może wciąż żyje? I kim jest tajemnicza Lena, która tak bardzo ją przypomina?

Jedyną szansą na odzyskanie zdrowia psychicznego jest rozwikłanie zagadki sprzed 27 lat. Zanim to nastąpi, Witold odkryje, jak wiele mrocznych tajemnic kryje się w przeszłości.

Tajemniczy, sensualny, dogłębnie wstrząsający thriller psychologiczny. Ta książka przenosi do świata dzieciństwa i pierwszej miłości, która nie da o sobie zapomnieć. Co stało się z Sarą? Nie odłożycie tej książki, póki nie poznacie prawdy.
Małgorzata Oliwia Sobczak

Misternie utkana intryga kryminalna, bogate tło społeczno-obyczajowe, niewygodne pytania, zaskakujące odpowiedzi i wiernie oddane realia życia w latach dziewięćdziesiątych – to wszystko znajdziecie w nowej powieści Karoliny Głogowskiej. Czytałam z zapartym tchem, nie mogąc się oderwać. Świetna powieść, polecam!
Magdalena Majcher

„Susza” (wyd. YA!) – thriller klimatologiczny dla młodzieży od autora bestsellerów Neala Shustermana oraz jego syna, Jarroda, premiera 11 sierpnia

Piekący skwar, rażące słońce, suchość w gardle… jak długo jesteś w stanie przeżyć bez wody, nim posuniesz się do ostateczności?

Kalifornię nawiedza najdotkliwsza od stuleci susza. Najpierw zostaje zakazane napełnianie basenów, potem – podlewanie ogródków, aż pewnego dnia z kranów przestaje płynąć woda.
Przez kilka kolejnych dni 28 milionów ludzi będzie walczyć o przetrwanie. To doświadczenie zmieni każdego, komu uda się przeżyć.

Kiedy rodzice nastoletniej Alyssy nie wracają z wyprawy po wodę, dziewczyna z młodszym bratem i chłopakiem z sąsiedztwa wyruszają ich śladem i zostają zmuszeni do brutalnej walki o życie.

Czy wyobrażasz sobie, że pewnego dnia z kranu przestaje płynąć woda? Bohaterów Suszy właśnie to spotkało. Fabuła powieści jest niezwykle wciągająca i silnie oddziałuje na emocje. Książka pokazuje, jak poważne konsekwencje może nieść ze sobą brak wody. A silne susze to przecież tylko jeden z wielu skutków kryzysu klimatycznego.
Inga Zasowska, aktywistka klimatyczna

Susza to powieść, po którą warto sięgnąć, jeśli chcecie, by świat na chwilę zniknął – lektura tak bardzo was porwie. Ale warto też z innego powodu – jeśli nie chcemy, by nasz świat zniknął naprawdę. Może dziś losy bohaterów wydają się jeszcze nierealne, ale powinny być przestrogą. Tu i teraz.
Justyna Suchecka

Informacja prasowa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *