Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Sport

Nowy obrońca w Lechu Poznań


źródło: lechpoznan.pl/fot. Przemysław Szyszka

Ukraiński obrońca Vasyl Kravets został nowym zawodnikiem Kolejorza. Został on wypożyczony do Kolejorza na rok z hiszpańskiego CD Leganés. Niebiesko-biali mają także zagwarantowaną w umowie opcję pierwokupu piłkarza.

23-letni Kravets pomyślnie przeszedł testy medyczne i po dokonaniu wszelkich formalność w poniedziałek oficjalnie został zawodnikiem Lecha Poznań. To wychowanek Karpat Lwów, w barwach których rozegrał 35 spotkań. Następnie przeniósł się do hiszpańskiego CD Lugo. Początkowo na zasadzie wypożyczenia, jednak dobrą grą zapracował sobie na definitywny transfer. Koszulkę ekipy z Galicji nowy obrońca Kolejorza nosił przez trzy sezony.

W styczniu 2019 roku Kravets przeniósł się do grającego wówczas w La Liga CD Leganés i miesiąc później zadebiutował w najwyższej hiszpańskiej klasie rozgrywkowej w spotkaniu z Valencią. W La Liga uzbierał łącznie sześć występów. Ostatnie pół roku spędził zaś na wypożyczeniu do swojego poprzedniego klubu CD Lugo, gdzie wystąpił w piętnastu spotkaniach. 

Jakim jestem zawodnikiem? Na ten temat pewnie najlepiej wypowiedzieliby się trenerzy, z którymi miałem okazję współpracować. Myślę, że na boisku jestem typem “pracusia”. Zawodnika, który na murawie naprawdę dużo pracuje i to zarówno w defensywie, jak i ofensywie. Niezależnie od tego, czy jest dwudziesta, trzydziesta czy dziewięćdziesiąta minuta meczu, zawsze walczę do upadłego – opowiada o sobie 23-letni piłkarz.

Nowy boczny obrońca Kolejorza był też etatowym reprezentantem Ukrainy we wszystkich kadrach młodzieżowych. Nie udało mu się jeszcze zadebiutować w seniorskiej reprezentacji. Był już do niej powoływany, ale selekcjoner nie wpuścił go na boisko.  Może dobre wystepy w Poznaniu zaowocują wreszcie upragnionym debiutem?

 – Vasyl Kravets ma zwiększyć rywalizację na pozycji lewego obrońcy, ale równie dobrze może zagrać na boku boiska wyżej lub na skrzydle może wystąpić Tymoteusz Puchacz, który ostatnio częściej występował w defensywie, ale w poprzednim sezonie regularnie grał także w pomocy. Kravets to doskonale przygotowany fizycznie zawodnik o usposobieniu ofensywnym, z dobrym dośrodkowaniem, który doskonale pasuje do preferowanego przez nas stylu gry – charakteryzuje nowy nabytek Lecha dyrektor sportowy klubu, Tomasz Rząsa.

Nowy zawodnik Kolejorza jest w mieście od kilku dni i zdaje sie bardzo zadowolony z obranego kierunku. – Jest tutaj wielki i przepiękny stadion. Naprawdę niesamowity. Miasto z kolei jest dość podobne do mojego rodzinnego Lwowa, także ma bogatą historię i już zdążyło skraść moje serce. Mam stąd blisko do domu rodzinnego, ale czuję, że tutaj także wkrótce poczuję się jak w domu – uśmiecha się ukraiński obrońca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *