Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Poznań Sport

Nowy rok – stare grzechy

Lech na wyjazdowy zwycięstwo czeka od 20 sierpnia 2017 roku! Grając tak na obcych stadionach nie można zdobyć mistrzostwa. Ten wynik pozwolił odskoczyć Legii już na 4 punkty.

Po szumnych zapowiedziach wydawało się, że zobaczymy nowego skutecznego Lecha. I nie chodzi już nawet o wyniki z początku pracy Bjelicy, gdy poznaniacy rozjeżdżali rywali 3:0. Wystarczyłby dobry mecz zakończony zwycięstwem. Niestety kolejny raz byliśmy świadkami pokazu ogromnej nieskuteczności. Poznaniacy potrafili sobie stworzyć kilka dogodnych sytuacji jednak żadnej nie zamienili na gola.

Arka co prawda też nie zdobyła bramki ale była tego znacznie bliższa. Jej zawodnicy wyprowadzali świetne kontry i tylko dobra dyspozycja Burica w bramce pozwoliła wywieźć jeden punkt z Gdyni. Zawodnik, o którego postawę przed meczem obawiało się zapewne wielu kibiców okazał się jednym z najlepszych na boisku. Jak wiadomo gdy chwalony jest głownie bramkarz to znak, że reszta drużyny nie pokazała nic wartościowego. Na boisku zaprezentowały się też nowe nabytki Kolejorza jednak nie odmienili gry zespołu.

Runda wiosenna jest bardzo krótka i takie potknięcia niestety mogą się zemścić na koniec sezonu. Wiadomo, że cel jest tylko jeden. Jeżeli Lech nie zdobędzie mistrzostwa to ten sezon uznany zostanie za stracony. Jeszcze wszystko jest możliwe, jednak czas ucieka i zawodnicy muszą się obudzić. Najbliższa okazja już za tydzień w poznaniu Lech Poznań zmierzy się z Pogonią Szczecin.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *