Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Poznań

Odwiedź CK Zamek nie wychodząc z domu

Centrum Kultury Zamek uruchamia Mediatekę. Nowa usługa pozwoli bez wychodzenia z domu poznać historię tego wyjątkowego miejsca, a także ludzi z nim związanych. Materiały wizualne, teksty zostały starannie przygotowane przez pracowników CK Zamek.

Zebrane materiału zostały podzielone na różne kategorie. Znajdziemy tu takie działy jak: Historia, architektura, ludzie, wystawy, muzyka, Kino Pałacowe, edukacja artystyczna, literatura oraz wspomnienia o Zamku. Znajdziemy tu nigdy wcześniej niepublikowane zdjęcia z czasów, gdy w Zamku mieścił się Pałac Kultury, pocztówki z początku XX wieku, filmy, katalogi wystaw czy wspomnienia dawnych pracowników i bywalców Zamku w formie audio. Zebrane materiały zawierają audiodeskrypcje, transkrypcje, napisy i tłumaczenia na Polski Język Migowy, co czyni je dostępnymi dla osób z niepełnosprawnościami.

Z Mediateki można korzystać w sieci oraz w specjalnie przygotowanej do tego celu przestrzeni na 2. piętrze Zamku, także dostosowanej do potrzeb osób z niepełnosprawnościami (m.in. klawiatury z powiększonymi klawiszami, myszy wyposażone w trakcballe, umożliwiające poruszanie się po oprogramowaniu osobom z porażeniami kończyn, uchwyty ekranów z regulowaną wysokością). Korzystanie z Mediateki jest bezpłatne. Z czterech stanowisk na 2. piętrze można korzystać codziennie w g. 12-20.

Jak zapowiadają twórcy jest to dopiero początek. Wraz z upływem czasu Mediateka ma się rozrastać i powiększać o kolejne materiały. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *