Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Festiwale Film

OFF Cinema 2021 czas zacząć

Już jutro rozpocznie się 25. edycja MFFD OFF CINEMA. Tegoroczna edycja będzie miała formułę hybrydową. Wszystkie filmy konkursowe będzie można zobaczyć na żywo oraz specjalnie przygotowanej platformie internetowej.

Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych OFF CINEMA już od ćwierć wieczka buduje swoją markę. To jedno z najważniejszych wydarzeń w Polsce związanych z kinem dokumentalnym. Rokrocznie pojawiają się tu tytuły z całego świata, które następnie zdobywają wiele cennych nagród na ogólnoświatowych festiwalach.

Jak mówią organizatorzy: 25. edycja MFFD OFF CINEMA będzie przedsięwzięciem o wysokim poziomie artystycznym, prezentującym polskie i światowe najnowsze kino dokumentalne wraz ze spojrzeniem na klasykę dokumentu – retrospektywa laureata nagrody za całokształt twórczości PLATYNOWY ZAMEK. Dotychczasowi laureaci to Kazimierz Karabasz, Irena Kamieńska, Bogdan Dziworski, Marcel Łoziński, Andrzej Barański i Marian Marzyński. Prezentacja sylwetek mistrzów polskiego kina dokumentalnego to co roku ważny element festiwalu.

Uczestnicy konkursu powalczą o Złoty, Srebrny oraz Brązowy Zamek w dwóch kategoriach: film pełnometrażowy i krótkometrażowy. Szczególnie ten drugi konkurs jest bliski mojemu sercu, ponieważ uważnie śledzę go od lat i nie inaczej będzie w tym roku. Mam wrażenie, że krótki metraż nadal pozostaje trochę niedoceniony, a to naprawdę wartościowe kino. Filmy konkursowe oceniać będzie specjalne JURY, w skład którego wchodzą wybitni twórcy, krytycy filmowi, czy animatorzy kultury.

Oprócz pokazów konkursowych przygotowano kilka tematycznych setów m.in. : Filmy górskie, filmy o filmach, czy dźwięki dokumentu. Nie zabraknie też spotkań i rozmów z twórcami i ludźmi kina. Pełen program dostępny jest na stronie www.offcinema.ckzamek.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *