Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Poznań

Ogrodnicy w Szreniawie

Muzeum w Szreniawie zaprasza w najbliższy weekend 13-14 maja na warsztaty „Ogrodnicy w Szreniawie”. Będzie można samemu posadzić kwiaty, dowiedzieć się ciekawych informacji z zakresu ogrodnictwa, czy tez podziwiać wystawę tulipanów. Jeżeli szukacie oddechu od szarej codzienności i lubicie przyrodę to weekend w Szreniawie powinien przypaść wam do gustu.

W czasie warsztatów będzie można podziwiać wystawę tulipanów wyhodowanych w Gospodarstwie Ogrodniczym Bogdana Królika. Zostanie ona połączona z pokazem filmów pt. „Florystyka Filmowa”. Ponadto organizatorzy zaplanowali warsztaty dla rodzin z pikowania roślin. Każdy chętny będzie mógł samodzielnie zasadzić wybrana roślinę, wykonać do niej etykietę i co najważniejsze zabrać do domu. Goście będą mogli również zakupić rośliny i cebulki kwiatowe na stanowisku handlowym Gospodarstwa Ogrodniczego Bogdana Królika.

Jak zapewniają organizatorzy w trakcie spotkania skoncentrują się nie tylko na aktywnej pracy z roślinami. Będzie można też podziwiać ich piękno na wystawie w pałacu oraz na terenie muzeum, gdzie rabaty obsadzone są elitarnymi odmianami tulipanów. Zaciekawienie przyrodą i możliwość zakupu roślin i cebul kwiatowych może rozbudzić chęci do dalszego działania w domu, odkrywania świata, może też być początkiem ogrodniczej pasji.

Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie

Sobota – niedziela w godz. 12.00 – 16.00:

– plac główny – warsztaty z pikowania roślin,

– sala konferencyjna w Pałacu – wystawa tulipanów i pokaz filmów pt. „Florystyka Filmowa”,

– tereny zielone przy pałacu (od strony wejścia głównego do Muzeum) – stanowisko handlowe Gospodarstwa Ogrodniczego Bogdana Królika.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *