Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Kultura

Poszukiwanie najlepszej okładki płytowej

Kolejny raz w Poznaniu rozpoczął się konkurs 30/30 na najlepszą okładkę płytową. Ma on na celu wybranie 30 najlepszych projektów graficznych okładek, które powstały w 2022 roku. 

Wszyscy chętni mogą zgłaszać prace do 13 marca 2023 roku. Następnie nad nadesłanymi pracami pochyli się jury, które do końca kwietnia wybierze tegorocznych laureatów. Jak zawsze zwieńczeniem konkursu jest wystawa. Odbędzie się ona latem w Galerii na Dziedzińcu Starego Browaru w Poznaniu.

Dopiero podczas wernisażu wystawy ujawnione zostaną nazwiska zwycięzców. Jury konkursu przyznaje nagrody w trzech kategoriach: trzy nagrody główne, jedną im. Rosława Szaybo oraz Specjalną za Edytorstwo. Łączna pula nagród wynosi 20 tysięcy złotych, przy czym zdobywca pierwszego miejsca otrzyma 5 tysięcy złotych. Warto wybrać się na wystawę, ponieważ sami możemy zagłosować na okładkę, która szczególnie wpadła nam w oko. Nagroda Publiczności zostanie przyznana podczas wystawy pokonkursowej.

Laureatem zeszłorocznej nagrody głównej był Maciej “Animisiewasz” Grochot za okładką albumu “Zbliżenia” Henryka Debicha i Orkiestry Polskiego Radia i Telewizji w Łodzi.

Regulamin konkursu wraz z zasadami zgłoszeń dostępny jest na stronie konkursu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *