Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Poznań Sport

Poznaliśmy medal dla uczestników PKO Poznań Maratonu

Dla historii Polski jest to wyjątkowy rok. Obchodzimy bowiem 100-lecie odzyskania niepodległości oraz wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Nie zapomnieli o tym organizatorzy 19. PKO Poznań Maratonu im. Macieja Frankiewicza.

Okrągły o średnicy 7,5 centymetra, grubości 7 milimetrów i wadze 160 gram, z czerwoną wstążką opatrzoną wizerunkiem orła – tak będzie wyglądał medal przygotowany dla każdego uczestnika maratonu.

„Mam nadzieję, że oczekujący na jego prezentację zawodnicy, dziś oglądając jego projekt z niecierpliwością będą odliczać dni do swojego startu. Jednocześnie chciałbym, aby dumnie prezentowali go na piersi wspominając swój start i zmagania na trasie naszego Maratonu” – mówi Łukasz Miadziołko, Dyrektor 19. PKO Poznań Maratonu.

Po 10 latach na rewers medalu powraca Powstanie Wielkopolskie. Organizatorzy zawsze starali się nawiązywać do ważnych wydarzeń historycznych, a okrągła 100 rocznica powstania wydaje się naturalnym wyborem. To zwycięstwo zapisało się nie tylko w historii regionu, ale i całego kraju.

14 października każdy kto przekroczy linię mety otrzyma pamiątkowy medal.Nadal można zapisywać się na listę startową. Opłata ko końca września wynosi 150 zł, a później 200. Szczegółowe informację można znaleźć na stronie marathon.poznan.pl.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *