Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Atrakcje turystyczne

Poznań Sand Festival


fot. materiały organizatora

POZnań Sand Festival – Pierwszy Festiwal Rzeźby Piaskowej w Poznaniu rozpocznie się 15 lipca i potrwa do końca sierpnia.

Widzimy, jak wielkim zainteresowaniem poznaniaków cieszy się Międzynarodowy Festiwal Rzeźby Lodowej – mówi Patryk Pawełczak, dyrektor Gabinetu Prezydenta UMP. – To impreza, która każdej zimy przyciąga do nas najsłynniejszych artystów i tysiące turystów z całego świata. Dlatego w tym roku proponujemy poznaniakom podobne, tym razem letnie wydarzenie, które będzie co najmniej równie widowiskowe. Mam nadzieję, że Festiwal Rzeźby Piaskowej spotka się z równie dużym uznaniem mieszkańców miasta.

Od jutra nad Jeziorem Malta w pobliżu Term Maltańskich 10 artystek z całej Polski rozpocznie tworzenie rzeźb w piasku. Efekt ich pracy zobaczymy 23 lipca. Motywem przewodnim festiwalu będą zagrożone wyginięciem gatunki zwierząt.

Do stworzenia wyjątkowych rzeźb będzie użyte 500 ton piasku. Aby móc je podziwiać o każdej porze, w nocy zostaną specjalnie podświetlone. Ponadto w każdy weekend począwszy od 27 lipca organizatorzy przygotowali szereg dodatkowych atrakcji. Odbędą się m.in. warsztaty podczas których, pod okiem profesjonalnej rzeźbiarki, mali artyści będą mogli stworzyć własne piaskowe dzieła.


fot. materiały organizatora

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.