Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Poznań

Poznańska Garażówka: wspólnie możemy więcej!


Fot. Stanislava Kostic

Już 24 marca odbędzie się 16. edycja Poznańskiej Garażówki. Wszyscy zainteresowani powinni pojawić się tego dnia w Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu. Wydarzenie potrwa od godziny 12:00 do 17:00.

Czy wiesz, że 110 milionów osób zostało przymusowo przesiedlonych na całym świecie, 36,4 miliona to osoby uchodźcze, 62,5 miliona to osoby przesiedlone wewnętrznie, 6,1 miliona to osoby ubiegające się o azyl, 4,4 miliona to osoby bezpaństwowe (choć szacuje się, że realna liczba na świecie jest znacznie wyższa), a aż 1,9 miliona dzieci urodziło się jako uchodźcy? Poznańska Garażówka, solidaryzując się zarówno z osobami w drodze, jak i z aktywistkami, działaczami czy grupami pomocowymi, zaprasza do udziału w wyprzedaży garażowej, która odbędzie się 24 marca 2024 roku w Centrum Kultury ZAMEK w godzinach 12:00–17:00.

Czym jest Poznańska Garażówka?

Poznańska Garażówka to nie tylko wyprzedaż, to gest solidarności. Całkowity przychód z wydarzenia przeznaczany jest na rzecz osób dotkniętych doświadczeniem uchodźczym oraz na pomoc na granicy. W Garażówce możesz uczestniczyć na trzy sposoby: możesz wystawić własne stoisko, jeśli jesteś przedstawicielem_ką firmy lub instytucji, możesz przekazać swoje wyroby na konkretne stoisko (np. ze sztuką, ceramiką, gastro, etc.) albo możesz po prostu przyjść w godzinach 12.00—17.00 i zakupić coś na stoisku innych.

Jak sprzedawać?

Płatności podczas Garażówki dokonuje się za pomocą talonów o wartości 5, 10, 20 lub 50 złotych. Jest to jedyny akceptowany sposób płatności. Wymiana gotówki na talony odbywa się na specjalnym stoisku, gdzie prowadzona jest publiczna zbiórka.

Co można sprzedawać?

Podczas Poznańskiej Garażówki można oferować ubrania, książki, biżuterię, ceramikę, rośliny, kosmetyki, ozdoby itp. z drugiej ręki. Warunkiem jest, aby przedmioty były w dobrym stanie, niezniszczone i czyste.

Jak można zgłosić swój udział?

Należy napisać na adres Poznańskiej Garażówki: garazowka.poznan@gmail.com

Wspieraj solidarność

W obliczu coraz większego kryzysu humanitarnego na świecie zamanifestujmy naszą solidarność zarówno z osobami w drodze, jak i z aktywistami_kami, działaczami_kami i grupami pomocowymi.

informacja prasowa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *