Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Kultura Poznań

Poznański Festiwal Kryminału GRANDA


fot. materiały organizatora

To już piąta GRANDA w Poznaniu. W dniach 20-22 września 2019 roku nasze miasto kolejny raz zamieni się w Polską stolicę kryminału.

Poznański Festiwal Kryminału GRANDA ma już swoje stałe miejsce na kulturalnej mapie stolicy Wielkopolski. Z tej okazji co roku do Poznania przyjeżdża wielu uznanych twórców, by rozmawiać o kryminałach. W tym roku będzie można spotkać m.in.: Remigiusza Mroza, Marka Sekielskiego, Katarzynę Puzyńską czy Roberta Małeckiego. Pojawią się także zagraniczni autorzy jak Stefan Ahnhem, pisarz i scenarzysta („Walander”) oraz Jenny Blackhurst.

W programie jak zawsze wiele spotkań, wykładów i pokazów oraz z całej serii wydarzeń w ramach Stacji Sensacji. Tegoroczny Festiwal uczci również 100-lecie Policji oraz – tradycyjnie – zaprosi na galę tegorocznych premier książkowych. Główne wydarzenia odbywać się będą w DS. Hanka oraz w Auli Artis. Szczegółowy program Festiwalu dostępny jest na stronie GRANDY oraz na FB wydarzenia.

Wszystkie wydarzenia w ramach Festiwalu Kryminału GRANDA są bezpłatne. Warto jednak pamiętać, że na niektóre z nich obowiązywać będą zaproszenia lub zapisy. Informacja o tym zamieszczona jest przy danym punkcie programu. Na tydzień przed GRANDĄ (13.09) organizatorzy aktywują na stronie specjalny link umożliwiający dokonanie zapisów, zwłaszcza dla przyjezdnych!

Wszyscy chętni mogą też wziąć udział w konkursie „Czarny Kapelusz” dla najciekawszej postaci polskiej powieści kryminalnej lub sensacyjnej. Wchodząc na stronę Festiwalu można wybrać swoją ulubioną postać i klikając zagłosować. Co niezwykle istotne każdy ma tylko jeden głos. Głosowanie trwa do 19 września do godziny 12.00, po tym czasie ankieta nie będzie już przyjmowała głosów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.