Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Poznań

Poznańskie Targi Piwne już w ten weekend

W najbliższy piątek 18 listopada rozpocznie się 9 edycja Poznańskich Targów Piwnych. To jedna z największych w Polsce imprez piwnych. Na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich pojawi się prawie 80 wystawców. Będą piwa, rzemieślnicze alkohole oraz pyszne jedzenie.

W dniach 18-19 listopada 2022 roku na Międzynarodowych Targach Poznańskich ponownie odbędą się Poznańskie Targi Piwne. Jak zawsze można liczyć na wspaniałe piwa, świetną zabawę, możliwość porozmawiania z fachowcami oraz sporo dodatkowych atrakcji przygotowanych przez organizatorów.

Będzie co pić i jeść

Lista tegorocznych wystawców wygląda naprawdę imponująco. Na Poznańskich Targach Piwnych pojawi się ponad 60 stoisk z alkoholami. 54 z nich stanowić będą browary. Do tego 30 stoisk gastronomicznych i w ten sposób otrzymujemy prawdziwą ucztę dla naszego podniebienia. Jak zwykle nie zabraknie nowości. To jedna z nielicznych okazji, gdy można spróbować trunki, które trudno znaleźć na co dzień na sklepowych półkach. Identycznie wygląda sprawa z jedzeniem. Tu także organizatorzy zapowiadają, ze oprócz klasycznych burgerów i frytek będziemy mieli szansę skosztować niecodziennych specjałów.

Czas na zabawę

Picie i jedzenie powinno mieć stosowna oprawę. Oprócz smaku dla wielu liczy się rytuał. Pomyśleli o tym organizatorzy serwując nam moc atrakcji, które umilą chwile spędzone przy piwie. W strefach chilloutu czekać będą najróżniejsze gry – planszowe, flippery, retro-automaty, najnowsze konsole, VR, a także gry terenowe. Dla tych którzy lubią aktywnie spędzać czas przygotowano zajęcia z Piwnej Jogi. Można też poruszać się w czasie rozgrywek w laser tag’a. Jeżeli wolicie rozruszać szare komórki to Piwna Matura będzie czymś odpowiednim. Na scenie głównej nie zabraknie tez konkurów z nagrodami. Ponadto w piątek, o godzinie 18:00 odbędzie się gala finałowa konkursu Greater Poland – jednego z największych polskich konkursów kierowanych do domowych oraz profesjonalnych producentów piwa i cydru. Jeżeli sami planujecie kiedyś przystąpić do konkursu lub po prostu chcecie poszerzyć swoją wiedzę na temat piwa, na stoisku Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych możecie dowiedzieć się jak uwarzyć piwo w domu, a na szkoleniu sensorycznym nauczycie się rozpoznawać aromaty w piwie.

Jak co roku na Poznańskie Targi Piwne zawita również ekipa Mosznowładców. której celem jest podnoszenie świadomości mężczyzn w zakresie męskich chorób. Panowie, w trakcie PTP, będą mieli okazję zrobić nieinwazyjne i bezbolesne badania USG, które pozwalają wykluczyć męskie nowotwory. I jest to jedyna okazja, by do lekarza przyjść z piwem w ręce!

Wiecej informacji o Poznańskich Targach Piwnych znajdziecie na stronie http://targipiwne.pl/ oraz https://www.facebook.com/targipiwne/. Jeżeli chcecie być na bieżąco warto dołączyć do wydarzenia na FB.

POZNAŃSKIE TARGI PIWNE

MIEJSCE:

Międzynarodowe Targi Poznańskie (Poznań, Głogowska 14, wejście wschodnie, od strony Mostu Dworcowego).

GODZINY OTWARCIA:

piątek – 15.00 – 1.00

sobota – 12.00 – 1.00 (sprzedaż biletów i alkoholu do 0:00)

BILETY:

Bilety można zakupić w przedsprzedaży internetowej na stronie tobilet.pl  lub w kasach MTP w trakcie trwania Poznańskich Targów Piwnych. Bilet upoważnia do wstępu na obie imprezy: Poznańskie Targi Piwne oraz Street Food Spot.

Cena biletu jednodniowego wynosi 25 zł w przedsprzedaży / 30 zł w dniu imprezy.

Cena biletu dwudniowego to 45 zł w przedsprzedaży / 50 zł w dniu imprezy.

Cena szkolenia Flavor ActiV – 125 zł

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *