Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach

Poznań Sport

Remis Lecha na otwarcie sezonu

Lech Poznań zremisował w pierwszej kolejce PKO Ekstraklasy z Piastem Gliwice 1:1. Gola na wagę remisu w końcówce spotkania zdobył Paweł Tomczyk.

Trudno stwierdzić czy przed meczem z Piastem kibice z Poznania mieli więcej nadziei, czy obaw. W Kolejorzu nastąpiły duże zmiany kadrowe i chodź sparingi wyglądały obiecująco, to mecze o stawkę rządzą się zupełnie innymi prawami.

Na koniec poprzedniego sezonu właściciele klubu z poznania zapowiadali, że czas bardziej postawić na polaków. Jako jedną z przyczyn słabej gry wskazywali wielonarodowościową kadrę. Patrząc na zespół, który wyszedł na boisko w Gliwicach, zapowiedzi te nie zostały spełnione. W wyjściowej jedenastce zdecydowanie dominowali obcokrajowcy. Istotna zmiana zaszła natomiast na ławce rezerwowych gdzie znajdowało się dużo wychowanków.

Mecz rozpoczął się fatalnie dla gości. Piast już w 6 minucie wyszedł na prowadzenie. Wołodymyr Kostewycz nie upilnował zawodnika gospodarzy co pozwoliło Jorge Felixowi zdobyć bramkę. Na szczęście Lech w przeciwieństwie do lat ubiegłych nie spuścił głowy i podjął rękawicę.

Z upływem czasu Kolejorz wyglądał coraz lepiej i odważniej atakował. Końcówka drugiej połowy to już wyraźna dominacja poznaniaków. Potwierdzeniem tego była w 77 minucie czerwona kartka dla Tomasa Huka, który sfaulował wychodzącego na czystą pozycję Jóźwiaka. Chwilę później prostopadłym podaniem Darko Jevtić uruchomił Pawła Tomczyka, a ten umieścił piłkę w siatce.

Lech zaprezentował się dość solidnie. Cieszy, że bramkę zdobył wychowanek i oby to nie była jedyna strzelona w tym sezonie. Następny mecz już w piątek przy Bułgarskiej Kolejorz podejmie Wisłę Płock. Początek spotkania o 20:30.