Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Kultura Poznań

Scena nad Rusałką 2022

Już w czerwcu powraca seria klimatycznych koncertów nad Rusałką. W co drugi letni czwartek wystąpią tam młodzi, zdolni artyści, prezentujący przeróżne nurty muzyczne. Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny.

Scena nad Rusałką to nie tylko wyjątkowe muzyczne doznania, ale i szansa na pokazanie się szerszej publiczności młodych artystów. Chcąc dotrzeć do jak największej grupy odbiorców organizatorzy wzorem lat ubiegłych planują transmisje większości koncertów na facebooku Sceny nad Rusałką. Następnie zostaną one umieszczone na YouTube.

Organizatorzy starają się stworzyć wydarzenie dostępne dla jak największej grupy społecznej. Wszystkie tegoroczne wydarzenia są bezpłatne. Teren jest łatwo dostępny i pozbawiony barier architektonicznych. W ubiegłym roku Scena nad Rusałką podjęła współprace z Polską Fundacją Osób Słabosłyszących. Jako pierwsze miejsce w Polsce ma zainstalowaną na stałe plenerową pętlę indukcyjną (urządzenie pozwalające na pełen udział w koncertach, projekcjach kina plenerowego i innych wydarzeniach osobom słabosłyszącym).

W tym roku w ramach Sceny nad Rusałką zaprezentują się m.in.: Król – 2-krotny laureat Fryderyka w 2021 roku (Najlepsze nowe wykonanie, Autor Roku), Baasch – laureat Fryderyka za najlepszy album muzyki elektronicznej w 2021 roku, Ofelia, Sonbird, Enchanted Hunters, oraz wielu innych przedstawicieli młodej polskiej sceny muzycznej.

Szczegółowy harmonogram koncertów:

02.06 – Król / Chair 

16.06 – Rat Kru / Julia Rover

30.06 – Baasch / Pepe

14.07 – Sonbird / VHS

28.07 – Enchanted Hunters / Artificialice

11.08 – Bluszcz / Niemoc 

27.08 – Ofelia / Shyness

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *