Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Atrakcje turystyczne

Świąteczna kraina DELI Park, czy warto?

Nieopodal Poznania w DELI Park możecie natknąć się na niepowtarzalną Świąteczną Krainę. Czeka tam ponad 3 miliony światełek i sporo atrakcji. Postanowiłem sprawdzić, czy jest tak fajnie jak wszyscy mówią.

W czasie pandemii trudno znaleźć pomysł na spędzenie wolnego czasu. Jedną z propozycji jest przejażdżka do DELI Park pod Poznaniem. Dzięki umiejscowieniu atrakcji na zewnątrz nic nie stoi na przeszkodzie (póki co), żeby wybrać się zobaczyć miliony rozświetlonych lampek

Znajdziemy tu piękne świetlne tunele, ogromne bombki, prezenty, czy karoce. Wielu spodoba się udekorowana lampkami ścieżka wśród drzew. W stajence bożonarodzeniowej czekać będą żywe zwierzęta, a zaraz przy wejściu możemy zobaczyć wnętrze chatki Świętego Mikołaja. Dookoła gra świąteczna muzyka, czy można chcieć więcej?

Otóż ja bym wolał trochę mniej. Część ozdób świątecznych wygląda naprawdę imponująco, jednak traci swój czar w zestawieniu z kiczowatym rozmieszczeniem pozostałych. Organizatorzy oświetlili właściwie wszystko co mogli i ja nie do końca to kupiłem. Wolałbym mniej dekoracji ale lepiej dopracowanych. Jeden pociąg z bajki dla dzieci przyozdobiony kolorowymi lampkami robi znacznie większy efekt niż tysiące światełek rozrzucone na drzewach, dachach, czy miniaturowych budynkach.

Nie kupiłem też koncepcje parku. Mamy tu wszystko. Żywe zwierzęta, miniaturowe budowle, olbrzymie modele owadów, czy dinozaurów. Spotkamy również postacie z bajek. Jak dla mnie za dużo, ale może jestem Grinchem. Uczciwie muszę przyznać, że najmłodsi goście byli zachwyceni. Dzieci biegały wszędzie z uśmiechami na twarzy i pewnie to ich reakcja jest znacznie lepszą recenzja, niż moje słowa.

Mimo tych kilku zgrzytów i tak miło było wybrać się za miasto i na świeżym powietrzu poczuć się jak w amerykańskim filmie. Gdy jako dziecko oglądałem rodzinę Griswoldów zastanawiałem się, czy gdzieś, ktoś rzeczywiście używa tylu lampek na święta. Okazuje się, że tak.

Tylko ta cena wydaje się trochę za wysoka. Jestem w stanie wiele zrozumieć, ale 24 zł w tygodniu i 27 zł od osoby od piątku do niedzieli to niestety lekka przesada w stosunku do tego co dostajemy. Ale wielu jak ja zapłaci bez mrugnięcia okiem, żeby na własne oczy przekonać się, czy ta świetlna kraina jest taka fajna.

Wystawa będzie czynna do 28 lutego 2021 roku w godzinach 15:00 – 20:00. Bilety można nabyć na miejscu w kasie lub za pośrednictwem internetu pod tym linkiem. Polecam tę drugą opcję szczególnie jeżeli nie chcecie stać w naprawdę sporej kolejce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *