Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Atrakcje turystyczne Poznań

Szóste Dni Twierdzy Poznań

To już właściwie tradycje, że wakacje kończą się świętem dla miłośników historii, architektury i militariów. W weekend 25-26 sierpnia odbędą się VI Dni Twierdzy Poznań.

W tym roku organizatorzy przygotowali aż 26 miejsc i atrakcji. Wszyscy chętni będą mogli zwiedzić siedem fortów: Fort Ia, Fort III, Fort IVa, Fort Va, Fort VI, Fort VII i – po raz pierwszy biorący udział w akcji – Fort IIa, którego gospodarzami są harcerze z I Szczepu DhiZ im. Poznańskich Kryptologów. Oprócz tego otwarte zostaną schrony: m.in. przy ul. Babimojskiej, gdzie odtworzono fragment okopów z czasów I wojny światowej, galerię Werkbank, schron Arthura Greisera w podziemiach siedziby Radia Poznań, a także schrony przeciwlotnicze w Parku Wilsona i Parku Sołackim. Ostatni z nich będzie można zwiedzić z przewodnikiem posługującym się językiem migowym. W zwiedzanych obiektach przygotowane będą także liczne atrakcje aby urozmaicić zwiedzanie. 

– Ideą wydarzenia jest promowanie tych miejsc, związanych z fortyfikacjami, które można zwiedzać nie tylko podczas akcji, ale przez cały rok. Dlatego na liście nie mogło zabraknąć muzeów, dostępnych niemal codziennie (np. Muzeum Uzbrojenia i Armii „Poznań” na Cytadeli, czy Muzeum Martyrologii Wielkopolan w Forcie VII). Jednak wiele miejsc funkcjonuje dzięki pasjonatom historii, którzy opiekują się fortami i schronami, udostępniając je zwiedzającym przynajmniej kilka razy w roku lub na zamówienie – tłumaczy Wojciech Mania z Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej, koordynator akcji.

Dla miłośników pieszych wędrówek zorganizowane zostaną wycieczki np. po Parku Cytadela, która pozwoli odnaleźć relikty Fortu Winiary. Ponadto organizatorzy przygotowali gry miejskie, questy i pokój zagadek (escape room) w klasztorze karmelitów na Wzgórzu Św. Wojciecha. To oczywiście tylko część bogatego plany weekendu. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie http://poznan.travel/pl/c/dni-twierdzy-poznan

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *