Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Kultura

Teatr Cortiqué wkracza do świata filmu

Szkoła Baletowa Anny Niedźwiedź wraz ze swoimi uczniami przygotowali nowe przedsięwzięcie. Jest to projekt filmowy z serii odcinków zatytułowanych WOW Niesamowite! Pojawiać się będą na platformie YouTube, a premierowy epizod zadebiutuje już 19 czerwca.

Jak podkreślają przedstawiciele szkoły jest ona czymś więcej niż tylko miejscem nauki. Równie ważne jest budowanie relacji, więzi, a także pracy zespołowej. Nie można zapomnieć również o sferze kreatywności stąd pomysł na nową filmową inicjatywę.

Na pomysł serii krótkich filmów wpadł pedagog akrobatyki w Szkole Baletowej Anny Niedźwiedź i artysta cyrkowy – Łukasz Banach. Stworzył on historię i scenariusz, dzięki któremu w filmie będą mogły być wykorzystane fantastyczne pomysły uczniów szkoły. Tytuł całej serii też nie jest przypadkowy. WOW Niesamowite! zawiera wszystko to, co szkoła pragnie pokazać swoim widzom.

W projekcie bierze udział ok. 15 klas. Do scenariusza i fabuły uczniowie wplatają swoje pomysły na realizację danego odcinka. Następnie projekt jest konsultowany z reżyser Anną Niedźwiedź, wcielany w życie i nagrywany jako profesjonalna produkcja filmowa. W ten sposób uczniowie mogą przekonać się, jak realizowane są scenariusze spektakli teatralnych i  przełożyć pomysły na film i pracę z kamerą

Premiera pierwszego odcinka przewidziana jest już na 19 czerwca 2021 roku. Filmy będzie można oglądać za pośrednictwem internetu. Każdy odcinek opowiada inną historię. Łączą je natomiast elementy szkolnej rzeczywistości, które są przedstawiane w surrealistycznej konwencji przygód wędrowca zabłąkanego w fantastycznej nierzeczywistości. W rolę wędrowca wciela się znakomity Łukasz Banach. Do projektu zaproszono też innych artystów, którzy wcześniej współpracowali ze szkołą przy innych spektaklach Teatru Cortiqué.

Tworzenie serii filmowej to wyjątkowa lekcja dla uczniów. Mogą zetknąć się ze światem profesjonalnej realizacji filmowej. Ponadto sami tworzą elementy scenariusza, przekazują swoje inspiracje do stworzenia kostiumów i makijaży  oraz tworzą własne choreografie. W ten sposób mogą wykorzystać wiedzę i umiejętności zdobyte podczas codziennych zajęć.

Twórcy zapowiadają spektakle pełne niespodzianek i ciekawych zwrotów akcji. A jeżeli chcecie zobaczyć efekt tych prac wystarczy zajrzeć na kanał Szkoły Baletowej Anny Niedźwiedź na YouTube.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *