Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Książki

Topieliska. Mroczne zagadki z przeszłości

Dasz radę, sis! Jestem tu. – To Ida, moja siostra bliźniaczka. Szepcze mi do ucha. Tylko dzięki temu, że jest tuż obok i trzyma mnie kurczowo pod ramię, ziemia nie usuwa mi się spod stóp.

To miał być jeden z kolejnych normalnych dni w życiu Poli. Zapamiętajcie to imię, bo spotkacie się z nim dopiero gdzieś w połowie książki, a jest to imię naszej bohaterki. Pola wiodła szczęśliwe życie. Mąż, synek, dom, praca. Wszystko układało się w piękny obraz, którego wydawać się mogło nic nie będzie wstanie zniszczyć. A jednak.

Wystarczył jeden wypadek, aby życie przewróciło się do góry nogami. Wypadek, w którym jak się okazuje zginął mąż oraz syn naszej bohaterki. Jej życie od tego momentu już nigdy nie będzie takie samo. Nie tylko z uwagi na wypadek jaki miał miejsce, ale w głównej mierze przez ludzi którzy pojawili się na pogrzebie i zaczęli rzucać inne światło na postać mężczyzny, z którym nasza bohaterka spędziła ostatnie lata. Wujek, o istnieniu którego miała świadomość jednak nigdy nie udało jej się go spotkać, siostra, która nie potrafi prowadzić normalnego życia tylko ciągle zmienia prace i miejsce zamieszkania no i rodzice.

Wujek sprawi, że Pola zacznie dowiadywać się dość niespodziewanych rzeczy z przeszłości swojego męża chociażby to, że wydał on wszystkie oszczędności na leczenie kuzynki, która jest zdrowa, że odwiedzał tajemniczą kobietę w środku lasu, która zajmuje się pomocą ludziom zmagającym się z koszmarami. A co najbardziej szokujące dowie się o istnieniu siostry męża, która w tragiczny sposób zginęła podczas jednych z wypraw paczki przyjaciół.

Do tego wszystkiego do jej domu wprowadza się siostra, która zachowuje się co najmniej dziwnie. Jak się potem okazuje jej życie wygląda tak, a nie inaczej, ponieważ przez wiele lat doświadczała ona przemocy seksualnej ze strony swojego ojca, a co w tym wszystkim najgorsze matka widząc co się dzieje nigdy nie zareagowała. Przyznam szczerze, że to chyba najbardziej intrygująca postać w całej tej opowieści. To znaczy najbardziej połączyła mnie z nią ta niezwykła nić porozumienia łącząca czytelnika z bohaterem.

Jednak niech to wszystko nie odwróci Waszej uwagi od męża i syna naszej bohaterki, bo ta historia jest tak mroczna i tajemnicza, że nie można się od niej oderwać. Zapraszam więc Was do sięgnięcia po książkę i wyjaśnienia tej sprawy.

Recenzja gościnna, autorka: AN (Piszę bo i tak tego nikt nie czyta.)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *