Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Poznań Sport

Tydzień prawdy dla trenera Lecha Poznań

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że najbliższy tydzień będzie kluczowy w kwestii dalszej pracy Nenada Bjelicy w Lechu Poznań. Jeżeli przegra on najbliższe mecze prawdopodobnie pożegna się z Poznaniem. 

Życie trenera nie jest łatwe wie o tym każdy. Właściciele Kolejorza jednak jak na krajowe standardy są wyjątkowo cierpliwi do szkoleniowców. Często mówi się o wielkich oczekiwaniach kibiców i właścicieli, towarzyszącej temu presji, jednak rzadko wspomina się fakt, że praca w Poznaniu daje stosunkowo duży komfort. W każdym innym klubie pożegnano by Chorwata, a w stolicy wielkopolski pojawiają się tylko nieoficjalne informacje o takiej możliwości.

Jutro na INEA Stadion przyjeżdża Śląsk Wrocław i nikt nawet nie bierze pod uwagę straty punktów. To prawda, że Lech gra ostatnio fatalnie, nie przeszkadza mu to jednak być niepokonanym na własnym podwórku. Inny wynik niż zwycięstwo byłby katastrofą. Kluczowe jednak wydaje się kolejne spotkanie z Legią w Warszawie. W ostatnim meczu Lechici rozgromili Legię 3:0. Teraz o powtórkę będzie znacznie trudniej. Przegrana oznacza praktycznie pożegnanie się z walką o mistrzostwo i zapewne jakieś ruchy na ławce trenerskiej.

W kuluarach pojawiają się dwie opcje. Pierwsza to przejęcie zespołu przez Piotra Stokowca. Szczególnie przemawia za nim fakt stawiania na młodzież co w przypadku Kolejorza jest kluczowe. Drugie rozwiązanie to tymczasowy trener do końca sezonu i zatrudnienie obcokrajowca. Może się jednak okazać, że do żadnych zmian nie dojdzie jeżeli Lech znów zacznie wygrywać. Najbliższa okazja już jutro o 20:30 na INEA Stadionie ze Śląskiem Wrocław.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *