Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Poznań

Weekend z książką w Starym Browarze

Już 10 marca poznamy zwycięzców plebiscytu czytelników Książka Roku 2022 organizowanego przez portal lubimyczytac.pl. Partnerem tego projektu jest Stary Browar, który z tej okazji zaprasza do siebie w dniach 11-12 marca na Weekend z Książką. W sobotę obok rzeźby Mitoraja będzie można posłuchać rozmów z twórcami wyróżnionymi nominacjami w plebiscycie. W niedzielę natomiast odbędzie się Wielka Wymiana Książek.

W sobotę 11 marca, na scenie w Atrium obok rzeźby Mitoraja pojawią się autorki i autorzy wyróżnieni nominacjami i nagrodami w Plebiscycie Książka Roku 2022. Udział w spotkaniach jest bezpłatny. Prowadzący będą pytać twórców o ich inspiracje, proces twórczy i kulisy powstawania tytułów, które najbardziej spodobały się czytelnikom w ostatnim roku.

godz. 14:00 – Przemysław Piotrowski i Sławomir Gortych – doświadczenie i debiut

Czy łatwo zadebiutować pisząc kryminał? Jak napisać kryminalną bestsellerową serię? Jak utrzymać doskonały poziom książek? Być może dowiemy się tego na spotkaniu z doświadczonym pisarzem thrillerów i kryminałów – Przemysławem Piotrowskim – oraz z debiutantem – Sławomirem Gortychem. Rozmowę poprowadzi Robert Jasiak, który od ponad dekady opowiada o książkach na swoim kanale „Wspieraj Kulturę”. Szczegóły TUTAJ.

godz. 16:00 – Aneta Pawłowska – Krać – debiutancki reportaż na trudny temat

Aneta Pawłowska-Krać pisząc książkę rozmawiała z pacjentami i ich rodzinami, z psychiatrami, pielęgniarzami i pielęgniarkami i nakreśliła obraz polskiej psychiatrii, niestety w ciemnych barwach. Czy jest wyjście z tej sytuacji? Autorka opowie o tym podczas spotkania z Wojciechem Szotem, nominowanym w kategorii Człowiek Książki plebiscytu Lubimyczytać. Szczegóły TUTAJ.

godz. 18:00 – Radek Rak – fantastyczne oblicze literatury młodzieżowej

Młodzież czyta książki! Spotkanie z Radkiem Rakiem – autorem bestsellerowej “Agli”! Rozmowę poprowadzi dziennikarz, wydawca oraz krytyk Wojciech Szot, który w sieci jest znany ze swojego projektu “Zdaniem Szota”. Szczegóły TUTAJ.

WIELKA WYMIANA KSIĄŻEK 12 MARCA

Natomiast w niedzielę 12 marca w Atrium Starego Browaru w godz. 12:00-14:00 odbędzie się Wielka Wymiana Książek. To wyjątkowa okazja szansa na zdobycie powieści, reportaży, wydawnictw dla dzieci i wielu innych lektur przyniesionych przez uczestników wydarzenia. To również szansa na „zgarnięcie” nowości, przekazywanych przez współpracujące z Lubimyczytać wydawnictwa. Każdy może przynieść maksymalnie 5 niezniszczonych książek, wydanych nie wcześniej niż w 2010 roku. Do domu może zabrać tyle samo pozycji, ile przyniósł ze sobą. Jeżeli macie w domu lektury, które już przeczytaliście i do których nie planujecie wracać, albo takie, które nie trafiły w Wasz gust, koniecznie przynieście je do Starego Browaru! Ważne: wymianie nie podlegają podręczniki, słowniki, encyklopedie, atlasy czy inne nieaktualne tytuły. Szczegóły TUTAJ.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *