Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Kultura Poznań

WEEKLY: MIEJSKI PRZEGLĄD FILMOWY!


fot. materiały organizatora

Najbliższy weekend w Bramie Poznania upłynie pod znakiem znakomitych filmów w ramach Miejskiego Przeglądu Filmowego!

Fundacja Ad Arte zaprasza wszystkich chętnych na wyjątkowe pokazy filmowe. Tematem przewodnim wszystkich projekcji będzie miasto w szerokim rozumieniu tego słowa. Pierwszego dnia odbędzie się pokaz filmów z tegorocznego Urban View, czyli filmów krótkometrażowych traktujących o mieście, architekturze, czy przemiana kulturowych w nim zachodzących. Był to też najlepszy pokaz konkursowy tegorocznego Short Waves Festiwal o czym możecie więcej przeczytać tutaj.

fot. materiały organizatora

Drugiego dnia na widzów czekać będzie kanadyjski “Lost Rivers” o próbie przywrócenia natury to serc miast, które zostały zniszczone przez działalność człowieka na przestrzeni setek lat. Autorzy starają się odnaleźć i przywrócić do życia miejskie rzeki, a pomagają im w tym ludzie nauki, aktywiści oraz artyści z całego świata. Przed seansem o godz. 19:30 odbędzie się spotkanie z Thomasem Randalem Pagem. To mieszkający w Londynie architekt, projektant i nauczyciel akademicki, który specjalizuje się w realizacjach stanowiących medium między przestrzenią miejską a otaczającą je naturą.

fot. materiały organizatora

W niedzielę na zakończenie cyklu zaprezentowany zostanie obraz “Smak Cementu”. Widzowie będa mogli zobaczyć losy syryjskich robotników budujących olbrzymi drapacz chmur w Bejrucie. Cieżkie warunki pracy, plac budowy będący domem oraz tocząca się wojna to wszystko zobaczymy w czasie pokazu w Bramie Poznania. Jak mówią organizatorzy “„Smak cementu” to przede wszystkim opowieść o wojnie. Cementowy pył, który bezustannie wdychają robotnicy, przywołuje przerażające wspomnienia miast obracanych w gruzy”. 

Program:

09.08.2019, g. 20:30 – Plenerowy pokaz filmów z konkursu Urban View.

10.08.2019, g. 20.30 – Lost Rivers, reż. Caroline Bacle, dokument, Kanada 2012, 72 min. 

11.08.2019, g. 17.00, Sala Audiowizualna, Brama Poznania – Smak Cementu, reż. Ziad Kalthoum, Niemcy, Liban, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Syria, Katar 2017, 85 min.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *