Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach

Kultura Poznań

WEEKLY: MIEJSKI PRZEGLĄD FILMOWY!


fot. materiały organizatora

Najbliższy weekend w Bramie Poznania upłynie pod znakiem znakomitych filmów w ramach Miejskiego Przeglądu Filmowego!

Fundacja Ad Arte zaprasza wszystkich chętnych na wyjątkowe pokazy filmowe. Tematem przewodnim wszystkich projekcji będzie miasto w szerokim rozumieniu tego słowa. Pierwszego dnia odbędzie się pokaz filmów z tegorocznego Urban View, czyli filmów krótkometrażowych traktujących o mieście, architekturze, czy przemiana kulturowych w nim zachodzących. Był to też najlepszy pokaz konkursowy tegorocznego Short Waves Festiwal o czym możecie więcej przeczytać tutaj.

fot. materiały organizatora

Drugiego dnia na widzów czekać będzie kanadyjski “Lost Rivers” o próbie przywrócenia natury to serc miast, które zostały zniszczone przez działalność człowieka na przestrzeni setek lat. Autorzy starają się odnaleźć i przywrócić do życia miejskie rzeki, a pomagają im w tym ludzie nauki, aktywiści oraz artyści z całego świata. Przed seansem o godz. 19:30 odbędzie się spotkanie z Thomasem Randalem Pagem. To mieszkający w Londynie architekt, projektant i nauczyciel akademicki, który specjalizuje się w realizacjach stanowiących medium między przestrzenią miejską a otaczającą je naturą.

fot. materiały organizatora

W niedzielę na zakończenie cyklu zaprezentowany zostanie obraz “Smak Cementu”. Widzowie będa mogli zobaczyć losy syryjskich robotników budujących olbrzymi drapacz chmur w Bejrucie. Cieżkie warunki pracy, plac budowy będący domem oraz tocząca się wojna to wszystko zobaczymy w czasie pokazu w Bramie Poznania. Jak mówią organizatorzy “„Smak cementu” to przede wszystkim opowieść o wojnie. Cementowy pył, który bezustannie wdychają robotnicy, przywołuje przerażające wspomnienia miast obracanych w gruzy”. 

Program:

09.08.2019, g. 20:30 – Plenerowy pokaz filmów z konkursu Urban View.

10.08.2019, g. 20.30 – Lost Rivers, reż. Caroline Bacle, dokument, Kanada 2012, 72 min. 

11.08.2019, g. 17.00, Sala Audiowizualna, Brama Poznania – Smak Cementu, reż. Ziad Kalthoum, Niemcy, Liban, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Syria, Katar 2017, 85 min.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *