Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Poznań

Wielka Szama na Stadionie

W dniach 26-27 marca na Stadionie Miejskim w Poznaniu odbędzie się wielka kulinarna uczta. Wielka Szama, czyli największy zlot foodtruckowy w Wielkopolsce ponownie zawita do Poznania. Na gości czekać będą pyszności z najróżniejszych zakątków świata.

Food trucki od lat cieszą się niesłabnąca popularnością. Z roku na rok rośnie ich liczba, ale też poszerza oferta. Obecnie możemy w nich spotkać najróżniejsze specjały z różnych części świata. Początkowo można było je spotkać na Festiwalu Smaków Food Trucków, który z biegiem lat ewoluował do postaci Wielkiej Szamy. W tej edycji udział weźmie kilkadziesiąt barów na kółkach, organizowane będą strefy chilloutu, dmuchańców, animacje, pokazy warzenia piwa i  artystów sztuki ulicznej, konkursy i zawody z nagrodami, a także zbiórki charytatywne.

Mimo bardzo dużej oferty foodtrucki chyba najbardziej kojarzą się z burgerami i frytkami. Ale to oczywiście tylko ułamek tego co tam spotkamy. Na głodnych doznań kulinarnych czekać będą dania charakterystyczne dla Tajlandii, Wietnamu, Gruzji , Bliskiego Wschodu, czy Meksyku. Pojawią się również dania, które do tej pory nie pojawiały się na Wielkiej Szamie przy Stadionie Poznań! Organizatorzy będą o tym stopniowo informować na stronie wydarzenia.

Wielka Szama to także ponowna odsłona Hopli Fest – Wielkiego Festiwalu Dmuchanców. Atrakcje wypełnione powietrzem to nie lada gratka nie tylko dla najmłodszych. Oprócz zjeżdżalni i zamków, pojawiają się również tory przeszkód, eliminator i byk, na których będzie można popisać się umiejętnościami i sprawnością fizyczną.

Pełnoletni uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z procesem domowego warzenia złocistego trunku, a także wziąć udział w piwnych konkurencjach. Odbędą się też zawody jedzenia na czas, podczas których odważni festiwalowicze zmierzą się z pokaźnymi porcjami foodtruckowcyh dań.

Premierowo w czasie Wielkiej Szamy odbędzie się także Wielka Szafa! To okazja aby odświeżyć swoją garderobę, wymienić się ubraniami i akcesoriami albo znaleźć nietuzinkowe perełki.  

Więcej smacznych informacji oraz konkursy znajdziecie na social mediach wydarzenia.

Wielka Szama na Stadionie Poznań
26 i 27 marca 2022-02-02
Sobota 12:00-21:00, niedziela 12:00-20:00.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *