Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Motoryzacja

Wielkopolanki za kółkiem

Zbliża się Dzień Kobiet. Z tej okazji Automobilklub Wielkopolski od ponad 20 lat organizuje wyjątkowy rajd, przeznaczony tylko dla kobiet. Najbliższa edycja już 6 marca.

W rajdzie “Wielkopolanek za kółkiem” mogą brać udział tylko i wyłącznie Panie. Ich partnerzy, mężowie, narzeczeni czy też przyjaciele zostają w tym dniu w domu, a wyzwolone od kurateli dziewczyny, żony, narzeczone… mogą oddać się przyjemności wysiłku intelektualnego przy czytaniu itinerera i poszukiwaniu właściwej trasy, tak często i gęsto opatrzonej nieprzewidywalnymi niespodziankami i utrudnieniami wymyślonymi przez autorów tras.

W tym roku załogi wyjadą poza Tor Poznań na dwa odcinki drogowe.  Tam w warunkach rzeczywistego ruchu drogowego, będą poszukiwać Punktów Kontroli Przejazdu (PKP) i starannie przepisywać ich oznaczenia do Karty Drogowej.

Na Torze Poznań koledzy sędziowie z Automobilklubu Wielkopolski przygotowali kilka prób sprawnościowych SZ. I tu dziewczyny kierujące swoimi samochodami będą mogły popisać się umiejętnościami szybkiej i sprawnej jazdy na specjalnych, kontrolowanych odcinkach Toru Poznań.

W roku bieżącym z powodu jeszcze panującej pandemii, formuła “Wielkopolanek za Kółkiem” zostanie ograniczona do zadań, prób i testów nie wymagających kontaktu z innymi uczestniczkami… Organizatorzy mają nadzieję, że będzie to już ostatnia taka edycja, a w następnych latach, będzie już możliwość spotkania się w pełnej formule “festynowej”.

Oczywiście dla uczestniczek przygotowana zostaje “ścianka” foto, a zdjęcia załóg trafią na pamiątkowe dyplomy. Nie zabraknie pucharów, medali dla najlepszych załóg. Będą wyróżnienia za najładniej przebrane/udekorowane załogi/pojazdy. Będą gadżety rajdowe dla wszystkich, a  dla najlepszych, cenne nagrody od naszych zaprzyjaźnionych sponsorów oraz dzięki współfinansowaniu imprezy z budżetu Powiatu Poznańskiego.

–  zapisy i pełen regulamin znajdziecie na stronie klubowej www.aw.poznan.pl
– zapraszamy na naszą stronę @rajdwielkopolankizakolkiem na FB gdzie na bieżąco przekazywane będą szczegóły rajdu i gdzie odpowiadać będziemy (po rajdzie) na szczegółowe pytania odnośnie trasy)

Informacja prasowa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *