Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Poznań

Wigilia na Międzynarodowych Targach Poznańskich

24 grudnia kolejny raz w Poznaniu na Międzynarodowych Targach Poznańskich odbędzie się Wigilia Caritas – samotni, chorzy, ubodzy oraz bezdomni spotkają się wspólnie przy wigilijnym stole.

Początki Wigilii Caritas sięgają 2003 roku, gdy Siostry Albertynki razem z XI Liceum Ogólnokształcącym zorganizowały spotkanie dla osób korzystających na co dzień z Jadłodajni Caritas prowadzonej przez siostry. Od 2009 roku spotkanie wigilijne odbywa się na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Pozwala to wziąć udział w wigilii większej liczbie osób.

Organizatorzy przygotowali 1400 miejsc, które będą czekały chciały tego dnia przyjść na MTP i wspólnie zjeść wigilijny posiłek. To także okazja na podzielenie się opłatkiem, porozmawiania, a także wspólnego śpiewania kolęd. Dzięki tej inicjatywie wiele osób nie będzie zmuszonych spędzić tego magicznego wieczoru w samotności. Każdy otrzyma również paczkę z produktami żywnościowymi.

W przygotowaniach do Wigilii Caritas na różnych etapach prac zaangażowanych jest 1000 wolontariuszy z 13 wielkopolskich szkół oraz wolontariusze z Centrum Wolontariatu Caritas. W przygotowaniu wigilijnych potraw pomogą także 4 zgromadzenia zakonne. Na obecnych tego dnia przy wspólnym stole czekać będzie 400kg karpia, 450l barszczu, 500kg kapusty oraz 500kg ziemniaków. Nie zabraknie również pysznych ciast upieczonych przez członków Parafialnych Zespołów Caritas.

Organizatorzy uruchomili także zbiórkę pieniędzy. Zebrane środki zostaną przeznaczone na działania pomocowe, przygotowanie paczek dla uczestników i koszty logistyczne.
https://caritaspoznan.pl/akcje/wigilia-caritas oraz Aplikacja Caritas

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *