Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Powiat Poznański Sport

„Wolontariat Kryzysowy” Caritas

Caritas w Poznaniu postanowił powołać do życia „Wolontariat Kryzysowy”.

Powstały wolontariat ma na celu pomoc osobom będącym w największej grupie ryzyka – z osłabioną odpornością, chorych, starszych i niepełnosprawnych. Podjęte działania będą prowadzone przy współpracy z Miastem Poznań, Caritas Poznań, poznańskimi harcerzami oraz innymi Organizacjami Pożytku Publicznego. Za koordynację działań po stronie wolontariuszy odpowiedzialne będzie Centrum Wolontariatu Caritas. 

„Caritas zawsze daje nadzieję. Nie możemy zostawić naszych potrzebujących nawet w obliczu tego wirusa. Właśnie dlatego, zdecydowaliśmy się na koordynację tych działań przy współpracy z Miastem Poznań.  Apeluję również, aby nie zapominać o osobach potrzebujących z bliskiego sąsiedztwa. Postarajmy się włączyć w tą pomoc i otoczyć opieką oraz wsparciem osoby z naszego otoczenia, które mogą być w grupie ryzyka”. – mówi Ks. Łukasz Łukasik, zastępca Dyrektora Caritas Poznań.

Osoby, które potrzebują takiej pomocy proszone są o kontakt z miejską infolinią Poznań KONTAKT pod numerem telefonu 61  646 33 44. Telefon będzie dostępny od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 – 20:00.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *