Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Poznań

Women’s Talks#2: Odwagi!


fot. materiały organizatora

Już 5 marca o godzinie 18:00 zapraszamy na wspólne świętowanie Dnia Kobiet – tym razem w formie interdyscyplinarnej konferencji pod hasłem „Odwagi!”. Wśród prelegentów wydarzenia znalazły się m.in.: aktywistka i ofiara ataku stalkera Katarzyna Dacyszyn, Iwona Skwarek – wokalistka zespołu Rebeka i drag queen Twoja Stara.

W przestrzeniach Auli Artis spotkamy się, by porozmawiać o tym, co cenimy, nad czym pracujemy, czego być może czasem nam brakuje… O odwadze!  Porozmawiamy o jej różnych wymiarach: odwadze mówienia tego, co się myśli, działania tak, jak się chce i w co się wierzy, o działaniu i jego zaniechaniu. Porozmawiamy o śmiałości i nieśmiałości, budowaniu pewności siebie, o pokonywaniu strachu, ale i obawach, jakie często niesie za sobą wyjście ze strefy komfortu.

W gronie prelegentów marcowego wydarzenia znaleźli się:

Katarzyna Dacyszyn

Projektantka, modelka, ofiara ataku stalkera, autorka książki „Kobieta z blizną”, aktywistka społeczna walcząca przeciwko stalkingowi.

Twarz kampanii Fake OFF fotografki Dominiki Cudy walczącej z wyidealizowanym wzorcem urody, laureatka konkursu Harper’s Bazaar Polska i Range Rovera na silne Polki aktywizujące swoje otoczenie. Organizatorka pierwszej w Polsce akcji „Stop Stalking”.

Iwona Skwarek

Kompozytorka, producentka i wokalistka zespołu Rebeka, w którym występuje razem z Bartoszem Szczęsnym. Na koncie ma wiele płyt, minialbumów i singli oraz ogólnopolskich i międzynarodowych tras koncertowych. W październiku 2019 roku premierę miała piosenka „Pocałunek” i towarzyszący jej głośny i ważny wywiad w Wysokich obcasach, w którym Iwona dokonała coming outu.

Piotr Buśko

Rzecznik prasowy wrocławskiej Kultury Równości, koordynator Centrum LGBTQ Wrocław. Od 2017 roku na scenie przeobraża się w drag performerkę i aktywistkę – Twoją Starą związana z warszawską grupą teatralno-kabaretową Pożar w Burdelu. Jego drag jest w równej mierze działaniem artystycznym, co aktywistycznym.

Sylwia Błach

Pisarka, dziennikarka, felietonistka, blogerka i programistka. Autorka pięciu powieści, niezliczonych opowiadań i artykułów. Uwielbia występować i dzielić się swoimi doświadczeniami. Często mówi o życiu z niepełnosprawnością ruchową. Organizowała wybory Miss Polski na Wózku, sama wystąpiła w reklamie Orange i była twarzą ogólnoświatowej kampanii bieliźnianej Panache.

Sabina Sadecka

Psycholożka i psychoterapeutka, współtwórczyni portalu opsychologii.pl. Pracuje terapeutycznie z dorosłymi, parami i rodzinami.

Uczy psychologii studentów m.in. SWPS i CDV. Pisze o psychologii dla czasopism m.in.: „Psychologia w praktyce” i „Benefit HR”. Współpracuje z Kliniką Ivita i Fundacją Rak Off. Jest terapeutą systemowym, kształciła się również w nurcie Terapii Akceptacji i Zaangażowania, Analizy Transakcyjnej i terapii psychodynamicznej.

Fascynuje ją wszystko, co na pograniczu psychiki i ciała, szczególnie terapia traumy i terapie uwzględniające pracę z ciałem.

Agata Kiedrowicz

Projektantka, kuratorka, edukatorka. Wykłada w School of Form, Akademii Sztuki w Szczecinie oraz w Collegium da Vinci, gdzie kieruje studiami podyplomowymi z obszaru mody i nowych mediów. Współpracuje z projektantami, artystami, instytucjami kultury i sztuki. Kuratorka wielu wystaw, m.in. Polish Design Island, To czuć! Projektowanie dla zmysłów pokazywanych m.in. na Arena Design 2017, w ramach konferencji TEDx Senses, podczas Vienna Design Week, Brussels Design September, Łódź Design Festival oraz w ambasadzie RP w Kopenhadze. Pracuje interdyscyplinarnie, na styku humanistyki, sztuki i designu. Szczególnie interesuje ją projektowanie dla zmysłów.

Plan wydarzenia:

18:00 – 18:30 | rejestracja uczestników

18:30 – 19:40 | prelekcje

19:40 – 20:10 | przerwa na networking i lampkę wina

20:10 – 21:30 | prelekcje

21:30 | zakończenie wydarzenia

Bilety w cenie 49 zł (każdy bilet zawiera wstęp na prelekcje, lampkę wina i pakiet prezentów) dostępne są na stronie ttps://evenea.pl/event/womenstalk

Informacja prasowa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *