Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Kultura Poznań

Wszystko może się przytrafić

Wszystko może się przytrafić to nie tylko tytuł jednego z prezentowanych filmów, ale i jak usłyszeliśmy na konferencji prasowej nieformalne hasło tegorocznego 22 Festiwalu Filmów Dokumentalnych OFF Cinema.

Tegoroczny festiwal OFF Cinema poruszy niezwykle istotne tematy społeczne. Jak powiedziała Pani Justyna Makowska z Urzędu Miasta Poznania pojawiają się tytuły, które nie pozwalają spać. Nie zabraknie oczywiście także pozycji lżejszych, w zabawny i przyjemny sposób ukazujących współczesność. Jak podkreśla dyrektor OFF Cinema tegoroczna edycja ma być miejscem rozmowy o współczesnym świecie. Ponadto kino dokumentalne zastępuje obecnie trochę fabułę. Jego ewolucja jest widoczna szczególnie w formie. W tym roku pojawi się chociażby kilka animacji.

Organizatorzy gorąco zachęcali do spotkania z laureatem tegorocznego Platynowego Zamku Marcelem Łozińskim. Co ciekawe jest to życzenie samego twórcy, który pragnie spotkać się z widzami i porozmawiać na temat swoich filmów. Szczególnie ciekawy z racji zbliżających się wyborów może być pokaz Jak to się robi, ukazujący trochę politycznej kuchni.

To jednak nie jedyny powód dla którego warto pojawić się na festiwalu. W niektórych przypadkach będzie to jedyna okazja na zobaczenie prezentowanych produkcji. Ponadto twórcy przesłali do organizatorów specjalne wersje swoich dzieł, przystosowane do pokazów kinowych. Niezwykle atrakcyjne są też ceny biletów. Wejście na pojedyńczy pokaz konkursowy kosztuje tylko 5 zł, a karnet 30 zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *