Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach

Poznań Sport

Wychowankowie lekarstwem na kłopoty Lecha?

Lech Poznań pokonał u siebie Legię Warszawa 1:0. Gola na wagę zwycięstwa zdobył 17-letni Filip Marchwiński.

Mecz ze stołeczną drużyną nie specjalnie różnił się od pozostałych meczów Kolejorza w tym sezonie. Przynajmniej do ok. 60 minuty. Druga część meczu nabrała rozpędu i z każdą kolejną minutą zawodnicy obu zespołów prezentowali coraz lepszy football.

Legia miała swoje sytuacje jednak nie potrafiła zamienić ich zamienić na bramkę. Dobrze w tym meczu spisywał się Jasmin Buric. Kilka razy popisał się skutecznymi interwencjami, ale co ważniejsze w jego grze pojawiła się pewność, której od dłuższego czasu brakowało.

Tę niemoc w 81 minucie (chwilę po wejściu na boisko) po indywidualnej akcji wykorzystał Filip Marchwiński. Wychowanek Lecha wślizgiem odebrał piłkę rywalom i precyzyjnym strzałem przy słupku pokonał bramkarza Legii. Akcja ta najlepiej pokazuje, że w naszej lidze najważniejsza jest wola walki i zaangażowanie.

Tych nie można odmówić szczególnie młodym graczom Kolejorza. Może nie zawsze im wszystko wychodzi, ale miło ogląda się Kamila Jóźwiaka biegającego i walczącego przez cały mecz. Wprowadzony z ławki Klupś robił wszystko aby odwrócić losy spotkania.

Nie twierdzę, że młodzież nagle zaczęłaby wygrywać wszystkie mecze. W tym wieku wahania formy to coś normalnego i pewnie przytrafia im się także gorsze mecze. Nie zmienia to faktu, iż kolejny raz to wychowankowie stanowią o jakości drużyny. Tym samym dają jasny sygnał, że w przyszłości warto odważniej na nich stawiać.