Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
“12 historii – (nie)inność” – wystawa fotografii Andrzeja Bartkowskiego

Kiedy:
luty 1, 2023@7:00 pm – 9:00 pm
2023-02-01T19:00:00-01:00
2023-02-01T21:00:00-01:00
Gdzie:
Atelier WIMAR Stowarzyszenie Łazęga Poznańska
Kontakt:
Łazęga poznańska
"12 historii - (nie)inność" - wystawa fotografii Andrzeja Bartkowskiego @ Atelier WIMAR Stowarzyszenie Łazęga Poznańska
Seria “12 historii – (nie)inność” podejmuje refleksję na temat inności. Do projektu została wybrana dwunastka ochotników spośród różnych środowisk znanych autorowi. Za obiektywem goszczą m.in. podróżniczka, tancerz, nauczycielka akademicka, barber, badmintonistka, artysta, śpiewaczka klasyczna, osoby hetero i nieheteronormatywne, transmężczyzna.
Pomysłodawca projektu stawia swoim bohaterom pytanie, czym jest dla nich inność, nagrywając ich wypowiedzi lub prosząc o zapisanie słów na papierze. Nośnikiem rejestrującym projekt jest fotografia oraz wideo. Autor daje głos swoim bohaterom nie oczekując od nich definicji zgodnych z jego poglądami. Różnorodność rozumienia słowa “inność”, jak i przedstawienie historii codziennego funkcjonowania bohaterów staje się przestrzenią ku temu, aby sami odbiorcy, widzowie projektu mogli zatrzymać się i podjąć refleksję na ten temat.
W realizacji projektu nie mogło zabraknąć wspomnianego już głównego bohatera: taboretu kuchennego. Bartkowski wozi go w różne miejsca i fotografuje. Dzięki temu przypomina sobie różne historie i sytuacje rodzinne, w których taboret brał udział. Jest na Malinowej od lat. Jest jak milczący świadek zdarzeń, a od pewnego czasu już nie tylko rodzinnych.
Oczywiście podczas wernisażu i na wystawie nie zabraknie wspomnianego taboretu. Każdy będzie mógł zrobić sobie na nim zdjęcie.
Andrzej Bartkowski
Urodzony 5 listopada 1992 roku w Obornikach. Mieszka na poznańskich Winogradach.
Fotograf, aktywny nauczyciel, edukator i tutor. Na co dzień prowadzi działalność fotograficzną oraz pracuje w poznańskiej szkole podstawowej. Jest absolwentem dziennikarstwa i studiów slawistycznych. Zainteresowania: fotografia, video, sztuka, grafika, edukacja, śpiew, podróże, jazda rowerem, religie. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *