Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach




Ania Nowak, FAST LOVE – ONLINE

Kiedy:
listopad 19, 2020@8:00 pm – 9:00 pm
2020-11-19T20:00:00-01:00
2020-11-19T21:00:00-01:00
Gdzie:
Wydarzenie online
Koszty:
10/15 zł
Kontakt:
Ania Nowak, FAST LOVE - ONLINE @ Wydarzenie online
⨀ Ania Nowak, FAST LOVE: [„Untitled (Bez tytułu)”, „Untitled 3 (don’t give advice!)”, „Czy można umrzeć na złamane serce?”, „To the Aching Parts! (Manifesto)”;] ⨀ performans, video
⨀ 19/11, g. 19 (pokaz prac video) oraz 20/11, g. 19 (performans)
⨀ bilety: 10/15 pln (bilet obowiązuje na dwa dni wydarzenia) / link do sprzedaży biletów zostanie podany wkrótce
⨀ po wydarzeniu 20/11 artist talk / prowadzi Bartosz Mroczkowski
⨀ wydarzenie online
********************************************
 
⨀ 19 listopada / pokaz prac video
„Untitled (Bez tytułu)” używa faktu, spekulacji i wzruszenia by dać syntetyczny obraz sadomasochistycznej historii Polski i Europy. Przeszłość, teraźniejszość i przyszłość uwikłane są tutaj w fatalizm powtarzalności, na którego straży stoi instytucja, wiara i pożądanie. Jednak nadzieja chce umrzeć ostatnia, czy ludzi dobrej woli jest więcej?
„Untitled (Bez tytułu)”
Tekst, performans: Ania Nowak
Stylizacja: Dusty Whistles
Wsparcie dramaturgiczne: Julia Rodríguez,
Produkcja: Komuna//Warszawa, Warszawa, 2017
Video: Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Warszawa, 2018
„Czy można umrzeć na złamane serce?” to performans dokamerowy badający powiązania między zdrowiem fizycznym i psychicznym, między bólem ciała a rozczarowaniem systemem. Język medyczny i miłosny przeplatają się obnażając swoje ograniczenia w ujmowaniu niejasnych, psychosomatycznych stanów. Choroba zaś ujmowana jest nie jako niepełnosprawność, lecz inna forma postrzegania i odczuwania.
„Czy można umrzeć na złamane serce?”
Tekst: Ania Nowak
Performans: Jagoda Szymkiewicz
Video: Laura Grudniewska, Iwo Rachwał
Produkcja: Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Warszawa, 2018
„Untitled 3 (don’t give advice!)”
Widmo populizmu zadomowiło się w Europie. To populizm dobrej rady i autorytarnej troski wobec uciskanych. Do tradycji komunizmu należy sen o równości, zaś kapitalizmu — nawyk produktywności. Lud pracuje, produkuje i rywalizuje. Kto ma dziś czas na rewolucję? Kto na self-care? Kto pracuje w domu? A kto zajmuje się domem? Kto może zmieniać świat? A kto posprząta po rewolucji?
„Untitled 3 (don’t give advice!)”
Głos: Ania Nowak
Video: Ola Osowicz
Tekst: Kaitlyn Boulding, Ron Padgett, Charles Bukowski, Rumi, Mary Oliver, Jayson Patterson
Produkcja: Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Warszawa, 2018
⨀ 20 listopada / performans na żywo oraz rozmowa z Bartkowszem Mroczkowskim
„To the Aching Parts! (Manifesto)” to odezwa lub przemówienie, które odwołuje się do języka trudnych sojuszy i wewnętrznych podziałów wśród zmarginalizowanych społeczności. Pozbawiony gramatyki tekst poddany jest porządkowi i przyjemności rytmu. Powtarzalność starych prawd, przyzwyczajeń i pragnień zapewnia wygodę rozumienia i działania, powoduje też stagnację i brak możliwości zmiany. To the Aching Parts! (Manifesto) próbuje rozbrajać język przyzwyczajeń i przeciwdziałać fosylizacji procesów empatii i emancypacji wśród mniejszości walczących o swoje prawa dziś.
„To the Aching Parts! (Manifesto)”
Tekst, performans: Ania Nowak
Wsparcie dramaturgiczne: Julia Rodríguez
Kostium: Jakeyoung Shim
Zamówione przez HAU Hebbel am Ufer w ramach ”Manifestos for queer futures”. Projekt HAU Hebbel am Ufer przy wsparciu Alliance of International Production Houses by the Federal Government Commissioner for Culture and the Media, 2019.
********************************************
Ania Nowak pracuje w obszarze szeroko rozumianej choreografii, gdzie spekuluje o tym do czego zdolne jest ciało i język dzisiaj. Realizuje takie formaty jak performans, wideo performans, wystawa performatywna i tekst. Nowak interesuje materialny wymiar ciała oraz jego niematerialne aspekty — afekty, uczucia, intuicja — jako punkt wyjścia do rozwijania ucieleśnionych praktyk troski i wspólnotowości. Jej refleksja dotyczy doświadczeń seksualności, choroby i żałoby, a także etyki przyjemności w czasach klimatycznego i politycznego kryzysu. Prace Nowak były prezentowane m.in. w HAU Hebbel am Ufer, Sophiensaele i Akademie der Künste w Berlinie; Nowym Teatrze, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie; Art Stations Foundation w Poznaniu, CAC Wilno i ICK Amsterdam. Nowak mieszka i pracuje między Berlinem a Warszawą. W 2021 roku będzie rezydentką Ankara Queer Art w Turcji oraz Muzeum Sztuki Nowoczesnej i Współczesnej w Seulu.
http://technologiesoflove.tumblr.com
Kurator: Andrzej Pakuła
Wydarzenie dofinansowane ze środków budżetowych Miasta Poznania w gramach grantu Nowe Drogi Teatru (Stowarzyszenie Korporacja Teatralna).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *