Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicy
Creepy is the new sexy – otwarcie

Kiedy:
Październik 17, 2020@4:00 pm – 7:00 pm
2020-10-17T16:00:00+00:00
2020-10-17T19:00:00+00:00
Gdzie:
FWD:
Koszty:
Bez opłat
Kontakt:
FWD:, Wyobraźnia Utrudnia Życie i Ewka Mrozi
Creepy is the new sexy - otwarcie @ FWD:
Creepy is the new sexy to indywidualny pokaz prac rysunkowych i malarskich Ewy Mrozikiewicz. Niespokojna kreska artystki przepoczwarza się w hybrydyczne byty, zmieniając płci i wykręcając uśmiechy. Cudaczne postacie opowiadają o kobiecej, ujarzmionej cielesności, tęsknocie za dzikością oraz słusznym gniewie. Jeśli spojrzeć z odpowiedniej strony mówią też o błędach, które można wykorzystać, plamach, których nie trzeba zamazywać oraz koszmarnej nadprodukcji obiektów sztuki.
Aby przekonać się co jest sexy i obejrzeć brzydkie rysunki trzeba po raz kolejny odwiedzić galerię, znajdującą się w czeluściach Pasażu 47, który potrafi niekiedy przyprawić o gęsią skórkę.
Będziemy czekać na Was podczas dnia otwartego od 16:00 do 19:00. Creepy maseczki mile widziane.
 
Ewa Mrozikiewicz – artystka wizualna i kuratorka sztuki, absolwentka Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, redaktorka naczelna Important Art Magazine, opiekunka FWD: Gallery. Przez chwilę prowadziła zajęcia z kuratorstwa na swojej macierzystej uczelni, jej rysunki ukazały się w jeszcze nie wydanej książce, od roku zakłada bloga, a zamiast siebie promuje innych artystów. Fascynują ją momenty błędu i porażki. Chaos wewnętrzny stara się zamaskować, sprzątając i segregując przedmioty domowe. Gardzi propagandą sukcesu. ​
Wybrane wystawy: Wyczekując trzydziestego lutego, wystawa indywidualna, lokal prywatny, Poznań, 2020 r., Laureaci Stypendiów Artystycznych Miasta Poznania 2018, Galeria Sztuki Rozruch w Poznaniu, We have no Mess/age, Królewskie Muzeum Sztuk Pięknych w Antwerpii, partyzancka akcja artystyczna w ramach Antwerp Art Weekend 2015, Rysunki uliczne, Ogólnopolska wystawa rysunku Rysować i tak, i tak, i tak…, Galeria Sztuki Wozownia w Toruniu, 2014 r.
ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *