Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Dni Swarzędza 2022

Kiedy:
lipiec 9, 2022 – lipiec 10, 2022 całodniowy
2022-07-09T00:00:00+00:00
2022-07-11T00:00:00+00:00
Gdzie:
Polana przy ul. Strzleckiej
Koszty:
Bez opłat
Kontakt:
Ośrodek Kultury w Swarzędzu
Dni Swarzędza 2022 @ Polana przy ul. Strzleckiej

Dni Swarzędza, czyli święto miasta i gminy Swarzędz odbędą się w dniach 9-10 lipca 2022 roku.

W czasie weekendu na scenie pojawią się gwiazdy polskiej estrady. Oprócz koncertów organizatorzy przygotowali wydarzenia towarzyszące: pikniki, wystawy, turnieje sportowe, lunapark oraz bogatą strefę gastronomiczną. Wszystko to na Polanie przy ul. Strzeleckiej

Dni Swarzędza 2022

SOBOTA – 9 LIPCA 2022

Tommy Guns

Tommy Guns to kwintet napędzany energią rockowej klasyki. Założony w Swarzędzu zespół wykonuje przeboje wielkich rockowych sław takich jak Nirvana, Pearl Jam, Mick Jagger, Lenny Kravitz czy Alice In Chains

B. Capello

Zespół ze Swarzędza kontynuujący myśl artystyczną kultowych zespołów rockowych, wplatając w to swoje świeże, nowoczesne brzmienie. Przyświeca mu połączenie dobrego tekstu z krzykiem oburzonego dziecka. Muzycy wywodzą się z różnych środowisk muzycznych. Muzyka B. Capello to oryginalne brzmienie oraz ciekawe aranżacje zawarte we własnych kompozycjach. W stacjach radiowych znane są piosenki Wujek, Wesele, Wracamy na tron, Żebyś wpadła na mnie.

KULT

Żywa legenda polskiej muzyki rockowej. Zespół powstał w 1982 roku z inicjatywy Kazika Staszewskiego i Piotra Wieteski. Od wielu lat należy do grona najbardziej znanych zespołów rockowych w Polsce. Od samego początku antysystemowe teksty Kazika Staszewskiego poruszały ważne problemy związane z tożsamością, wiarą czy porządkiem społecznym. Wylansowali takie przeboje jak: Arahja, Czarne słońca, Baranek, Gdy nie ma dzieci i wiele wiele innych utworów.

Nina Suerte

Nina Suerte to polska dj-ka, która występowała w najlepszych klubach i na największych festiwalach. Od 5 lat jest stałą bywalczynią w Azji, gdzie podpisuje kolejne kontrakty i występuje na największych scenach. Obecnie w jej setach można usłyszeć dużą dawkę hardstylowych brzmień.

DJ HAZEL

DJ Hazel – Dj należący do absolutnej polskiej czołówki Dj-ów Żywa legenda muzyki klubowej, laureat wielu nagród i wyróżnień w tym 2-go miejsca namistrzostwach Europy DJ`ów w Niemczech. Występował z takimi gwiazdami jak DJ Tiesto, DJ Tonka czy ATB. Brał również udział w takich wydarzeniach jak Amsterdam Dance Mission czy też Sunrise With Ekwador.

NIEDZIELA – 10 LIPCA 2022

Swarzędzka Orkiestra Flażoletowa

Swarzędzka Orkiestra Flażoletowa powstała w lutym 1996 roku z inicjatywy Wojciecha Wietrzyńskiego, animatora Ogólnopolskiego Ruchu Flażoletowego. Od początku istnienia jest związana ze Swarzędzkim Ośrodkiem Kultury. W repertuarze zespołu znajdują się pochodzące jeszcze ze średniowiecza melodie z Irlandii, Bretanii, Francji, Hiszpanii i Polski oraz utwory współczesnych kompozytorów.

RH BLUES 1986

Zespół RHBlues powstał w Swarzędzu w 1986 roku. Po krótkim czasie występował na licznych Przeglądach odbierając wyróżnienia ze strony Jury. Zespół w ciągu niespełna dwóch pierwszych lat zagrał sporo koncertów supportując znane zespoły z całej Polski. W 1988 swarzędzka grupa RHBlues przestała istnieć a większość muzyków brała udział w innych zespołach muzycznych. Po 32 latach – w 2018 roku – byli członkowie RHBlues postanowili reaktywować zespół pod tą samą nazwą dodając do niej rok powstania 1986.

Sylwia Grzeszczak

Wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów Artystka o niebagatelnym głosie. Utwory takie jak: „Tamta dziewczyna”, „Małe rzeczy”, „Pożyczony”, czy też „Prawda o nas” słyszał niemalże każdy. Sylwia Grzeszczak jest laureatką wielu prestiżowych nagród m.in. Eska Music Awards, Superjedynki, TOPtrendy Czeka nas wyjątkowy koncert, z największymi przebojami oraz mnóstwo pozytywnej energii.

Oprócz ww. zespołów usłyszymy popisy wokalne podopiecznych Sekcji Piosenki oraz zobaczymy pokazy taneczne Sekcji Tańca Ośrodka Kultury!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *