Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
DO ZOBACZENIA NA PLACU WOLNOŚCI

Kiedy:
lipiec 18, 2023 całodniowy
2023-07-18T00:00:00+00:00
2023-07-19T00:00:00+00:00
Gdzie:
Plac Wolności w Poznaniu
Koszty:
Bez opłat
Kontakt:
Estrada Poznańska
Cykl Do zobaczenia na placu Wolności powraca. Już od 18 lipca zapraszamy na BEZPŁATNE potańcówki, koncerty, warsztaty, spektakle dla dzieci i kino plenerowe!
Wśród wydarzeń lipcowych, polecamy pokazy filmów „Kobieta idzie na wojnę” i „Kedi – Sekretne życie kotów”. Dla najmłodszych proponujemy spektakl o przyjaźni „Słoń” oraz ekologię na wesoło w przedstawieniu „Ekoplemię”.
Fani i fanki muzyki będą mogli_ły wpaść w trans przy „Prawdziwie Polskim Techno” i potańczyć przy folkowych dźwiękach Odmieńciese. A zwolenniczki i zwolenników aktywnego spędzania wolnego czasu zachęcamy do udziału w spacerze etnobotanicznym oraz warsztatach stolarskich.
🌿 W tym roku wszystkie wydarzenia łączy motyw ekologii, idea zrównoważonego rozwoju oraz postawa dbania o naszą planetę.
Do zobaczenia na placu Wolności!
☀️ 18.07 (wtorek), godz. 19:00
Artysta: Fanfara Awantura
Tytuł: Prawdziwe Polskie Techno
Czas trwania: 60 min
Rodzaj wydarzenia: koncert
Fanfara Awantura prezentuje „Prawdziwe Polskie Techno”. Wyjątkowość tej muzyki opiera się na połączeniu rodzimego folkloru z elektroniką, techno, nowoczesnym jazzem i brzmieniami orkiestry dętej. Polskie melodie ludowe jeszcze nigdy tak dobrze nie prezentowały się w rytmach techno!
☀️ 20.07 (czwartek), godz. 21:30
Artysta: reż. Benedikt Erlingsson
Tytuł: Kobieta idzie na wojnę
Czas trwania: 1h 41min
Rodzaj wydarzenia: film
Film „Kobieta idzie na wojnę” (reż. Benedikt Erlingsson) podbił dziesiątki festiwali na całym świecie i zelektryzował samą Jodie Foster, która wykupiła prawa do remake’u filmu. To przebojowa opowieść o bohaterce, która prowadząc drugie życie wywraca system do góry nogami! Halla, ukrywając się pod pseudonimem „Kobieta z Gór”, wypowiada walkę potężnemu koncernowi, który stanowi zagrożenie dla islandzkiego środowiska.
☀️ 23.07 (niedziela), godz. 16:00
Artysta: Teatr Fuzja
Tytuł: Ekoplemię
Czas trwania: 45 min
Rodzaj wydarzenia: spektakl dla dzieci
„Ekoplemię” Teatru Fuzja to ekologia dla wszystkich i na wesoło. W trakcie spektaklu plemię musi poradzić sobie z trzema eko-zagrożeniami. Przesłanie jest proste i łatwe do zapamiętania: „Włączamy myślenie, ratujemy Ziemię! / To my ekoplemię, działamy w terenie!” Całość utrzymana jest w charakterystycznym dla Teatru Fuzja klimacie wartkiej akcji, zabawnych postaci oraz zaskakujących rozwiązań. W ramach spektaklu pojawia się muzykowanie na żywo oraz efekty pirotechniczne.
☀️ 24.07 (poniedziałek), godz. 17:00
Artysta: Dziewczyny w naturze
Tytuł: Spacer etnobotaniczny / spacer ziołowy
Czas trwania: 90 minut
Rodzaj wydarzenia: warsztaty
W przestrzeni miejskiej stykamy się z roślinami na każdym kroku! Co wyrasta spomiędzy płyt chodnikowych? Jakie gatunki znajdziemy na klombach i pod drzewami? W trakcie miejskiego spaceru etnobotanicznego poznamy wiele gatunków, wraz z ich charakterystyką oraz ewentualnym zastosowaniem. Dowiemy się również, jakie gatunki mogą nas uleczyć, a jakie możemy bez obaw zjeść! Zabierzcie ze sobą zeszyty, aby zebrać okazy do spacerowego zielnika! W ten sposób łatwiej będzie Wam zapamiętać napotkane po drodze rośliny.
☀️ 25.07 (wtorek), godz. 19:00
Artysta: Odmieńciese
Tytuł: Potańcówka
Czas trwania: 120 min
Rodzaj wydarzenia: koncert
Grupa Odmieńciese gra tradycyjną muzykę Lubelszczyzny i Radomszczyzny. Charakteryzuje ją bogate brzmienie i piękne melodie. W ich repertuarze odnajdzie się każdy, kto opanował polkę lub walczyka. W trakcie wydarzenia przewidziana jest również nauka tańca dla początkujących.
☀️ 27.07 (czwartek), godz. 21:30
Artysta: reż. Ceyda Torun
Tytuł: Kedi. Sekretne życie kotów
Czas trwania: 80 min
Rodzaj wydarzenia: film
„Kedi – Sekretne życie kotów” to fenomenalny dokument o stambulskich kotach. Zachwycił on recenzentów i stał się kinowym przebojem! Poznajcie wyjątkowe kocie indywidualności, które staną się naszymi przewodnikami po tureckiej metropolii.
☀️ 30.07 (niedziela), godz. 12:00
Artysta: Studio Teatralne Blum
Tytuł: Słoń
Czas trwania: 35 min
Rodzaj wydarzenia: spektakl dla dzieci
Przygotowany przez Studio Teatralne Blum spektakl uliczny „Słoń” to wydarzenie dla wszystkich. Główny bohater jest dużym, błękitnym zwierzakiem, który szuka przyjaciół. Spotyka Smoka, Żabę, Krokodyla, Kurę i Motyla, z którymi się zaprzyjaźnia. W ich towarzystwie przemieszcza się w miejskiej przestrzeni. Śpiewa piosenki, przemawia do widzów i zaprasza do wspólnej zabawy. Nikt nie będzie się nudzić!
☀️ 31.07 (poniedziałek), godz. 17:00
Artysta: Leśny stolarz
Tytuł: Ekologiczne warsztaty stolarskie
Czas trwania: 180 min
Rodzaj wydarzenia: warsztaty
Najważniejszy w życiu jest śmiech i wspólna zabawa. Nie trzeba do tego jednak drogich zabawek. Warsztaty prowadzone przez Leśnego Stolarza pokazują, że samodzielnie samodzielne ich tworzenie nie jest trudne. I dosłownie każdy może to robić! Podczas zajęć można się nauczyć, jak przy pomocy tradycyjnych stolarskich narzędzi z kawałków gałęzi czy pieńka można zrobić coś intrygującego! Leśny Stolarz stawia na samodzielność, kreatywność i indywidualność.
Część 1, dla dzieci – 17:00 – „Zrób zabawkę – postać człowieka” – 1,5h
Część 2, dla dorosłych – 18:30 – „Osłonka na doniczkę ” – 1.5h
🎟️ Wstęp bezpłatny!
ℹ️ Szczegóły: estrada.poznan.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *