Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Fifna Dycha – wycieczka z okazji 10 urodzin PoPoznaniu.pl

Kiedy:
październik 2, 2022@4:00 pm – 5:00 pm
2022-10-02T16:00:00+00:00
2022-10-02T17:00:00+00:00
Gdzie:
Poznań
Koszty:
Bez opłat
Kontakt:
PoPoznaniu.pl
Fifna Dycha - wycieczka z okazji 10 urodzin PoPoznaniu.pl @ Poznań
To już 10 lat! Dekada wspólnych spacerów i odkrywania miasta za nami. 2 czerwca 2012 po raz pierwszy jako PoPoznaniu.pl wyruszyliśmy sprzed ratusza na PoKoziołka, a 13 października 2012 zwiedzaniem Łazarza zainaugurowaliśmy cykl wycieczek tematycznych. Kto mógł się spodziewać, że ta piękna przygoda trwać będzie przez kolejne 10 lat, że na tematycznych spacerach spotkamy się ponad 400 razy, a łączna liczba uczestników przekroczy 28 tysięcy osób!
Zapraszamy zatem na urodzinowo-jubileuszową wycieczkę jakiej jeszcze nie było. Słownik gwary poznańskiej jako jedno ze znaczeń określenia “fifny” podaje “sprytny i pomysłowy”. Taki właśnie spacer chcemy Wam zaproponować. Będzie inaczej niż zwykle, ponieważ miejsc startu będzie kilka. Wybierzcie to, w które jest Wam najłatwiej dotrzeć lub to, które wydaje się Wam najbardziej intrygujące. Poszukajcie jednego z naszych przewodników, który poprowadzi Was w kierunku placu Mickiewicza, oczywiście umilając czas ciekawą opowieścią. Do każdej z tras przypisany jest kolor, jeśli chcecie zabierzcie ze sobą elementy garderoby lub inne rekwizyty w takiej barwie. Chcemy aby nasz jubileusz był kolorowy i wesoły. Wszystkie grupy spotkają się na placu Mickiewicza, a tam czekają nas historie od każdego z przewodników i inne urodzinowe niespodzianki.
Miejsca startu:
– (trasa zielona) pomnik Stanisława Moniuszki w parku Moniuszki
– (trasa biała) ul. Kościuszki 99, wejście do klasztoru oo. Dominikanów
– (trasa czarna) Okrąglak od strony ul. Mielżyńskiego
– (trasa niebieska) plac Wolności, schody przed Arkadią
– (trasa szara) wejście do nowego skrzydła Starego Browaru od strony ul. Ratajczaka
– (trasa czerwona) pomnik Tadeusza Kościuszki
– (trasa żółta) wejście do Starego Zoo, ul. Zwierzyniecka
Wycieczka odbywa się w konwencji “free walking tour” – niezależnie od warunków pogodowych i liczby uczestników. Na zakończenie spaceru można podziękować przewodnikowi napiwkiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *