Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
FWD Kotula/Martin/Mikusek/Powierża/Stasik/Szewczyk/Valkov

Kiedy:
czerwiec 20, 2020 – lipiec 4, 2020 całodniowy
2020-06-20T00:00:00+00:00
2020-07-05T00:00:00+00:00
Gdzie:
CENTRALA
Koszty:
Bez opłat
Kontakt:
FWD Kotula/Martin/Mikusek/Powierża/Stasik/Szewczyk/Valkov @ CENTRALA

20 czerwca w przestrzeni CENTRALA zostanie zaprezentowana druga wystawa fotografii absolwentek i absolwentów programu mentorskiego Sputnik Photos. Tym razem swoje prace zaprezentują m.in.

Katarzyna Kotula
Emilia Martin
Ewa Mikusek
Krzysztof Powierża
Piotr Stasik
Piotr Szewczyk
Jagoda Valkov

Kuratorka wystawy: Anka Gregorczyk

Wystawa prezentuje wybrane prace z autorskich projektów realizowanych podczas rocznego programu mentorskiego Sputnik Photos w latach 2018/2019, podsumowanego publikacją NO8.

⚫️ WERNISAŻ* ⚫️
20/06 g. 18.00*
wstęp tylko z zaproszeniem oraz online lub przed Centralą

⚫️ Spotkanie autorskie ⚫️
24/06 g. 18 – w formie relacji online
04/07 g. 17 – spotkanie kończące obie wystawy – wstęp dla 20 osób

⚫️ WYSTAWA OTWARTA⚫️ *
23/06-04/07
wt – pt :: 16-19
sb :: 12-15

*ograniczone zasady wstępu (zapoznaj się zasadami wstępu na dole strony)

“Fotografie absolwentek i absolwentów programu mentorskiego Sputnik Photos w ramach wystawy FWD niemal pulsują niezgodą wobec rozpędzonego świata i historii zmuszających do porzucania marzeń i złudzeń. Buntownicy, przyjaciele, eremici, wspomnienia zaklęte w wycinkach i dawno zapomniane zakamarki. W rytmie kołysania się sentymentalnej huśtawki własnej dojrzałości, codzienność pozwala by zwrot tej opowieści gnał do przodu. Trzymamy w ręce karty do gry i licząc się z przegraną, czekamy na wygraną. Bez względu na wynik tej loterii, słońce wzejdzie na wschodzie, a zajdzie na zachodzie, linia stanie się punktem, a znajomy głos poprowadzi nas przed siebie”

*fragment tekstu kuratorskiego

⚫️ Organizatorzy ⚫️

Fotspot
CENTRALA

⚫️ Patronat ⚫️

Sputnik Photos
ZPAF Okręg Wielkopolski
Miasto Poznań

⚫️ Patronat medialny ⚫️

Kultura u Podstaw
Fotopolis.pl

#poznanwspiera
#kulturanawynos

Identyfikacja wizualna wystawy: Ewa Mikusek

UWAGA !!!

Wernisaż wystawy z udziałem artystów dostępny będzie online w kanałach social media Fotspot oraz CENTRALA

Na wystawę w Centrali od 2 czerwca jest wstęp wolny na określonych zasadach związanych z aktualnymi wytycznymi epidemiologicznymi.

1. Do CENTRALI wejść mogą jednocześnie 4 osoby, bez objawów mogących wskazywać na chorobę COVID-19, zasłaniając nos i usta. Prosimy o zachowanie odległości 1,5 m od innych osób zwiedzających.

2. Przy wejściu znajduje się płyn do dezynfekcji dłoni, prosimy o jego użycie wchodząc do galerii. Sugerujemy by posiadać ze sobą
jednorazowe rękawiczki ochronne.

3. Dla bezpieczeństwa wszystkich osób w CENTRALI, pomiędzy wizytami przewidujemy krótką przerwę na przewietrzenie lokalu. W lokalu znajduje się wentylacja mechaniczna.

4. Korzystanie z łazienki zostaje ograniczone do odwołania, nie będzie również możliwe korzystanie z czytelni ani szatni.

5. Wszelkie materiały promocyjne oraz informacyjne w formie papierowej będą ‘do zabrania’ – prosimy nie odkładać materiałów w przypadkowe miejsca.

6. Ze względów sanitarnych możemy podawać napoje jedynie bezpośrednio do Państwa pojemników, w myśl idei “zero waste” nie podajemy napojów w jednorazowych opakowaniach poza wernisażami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *