Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Grzegorz Myćka „Czarno. I biało. I nie”

Kiedy:
luty 23, 2021 całodniowy
2021-02-23T00:00:00-01:00
2021-02-24T00:00:00-01:00
Gdzie:
Galeria Jerzego Piotrowicza Pod Koroną
Koszty:
Bez opłat
Kontakt:
Galeria Jerzego Piotrowicza Pod Koroną
Grzegorz Myćka „Czarno. I biało. I nie" @ Galeria Jerzego Piotrowicza Pod Koroną
Szanowni Miłośnicy Sztuki – zapraszamy na wystawę Grzegorza Myćki zatytułowaną „Czarno. I biało. I nie”
Grzegorz Myćka – urodzony w 1989 roku, doktorant na Wydziale Grafiki i Komunikacji Wizualnej na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Zajmuje się grafiką warsztatową i projektową, ilustracją oraz krótkimi formami animowanymi.
Laureat międzynarodowych i krajowych konkursów z zakresu plakatu, ilustracji i filmu animowanego m.in. Złoty Medal na Międzynarodowej Wystawie „Satyrykon” w Legnicy, Brązowy Medal na Międzynarodowym Triennale Plakatu w Toyamie w Japonii, Nagroda Specjalna na Międzynarodowym Triennale Plakatu w Trnavie na Słowacji. Uczestnik wielu międzynarodowych wystaw m. in. Biennale del Cartel w Bolivii, Taiwan International Graphic Design Award, Trnava Poster Triennale, Międzynarodowe Biennale Plakatu w Warszawie, Biennale Plakatu Polskiego w Katowicach, Międzynarodowe Biennale Plakatu Teatralnego w Rzeszowie, Międzynarodowe Triennale Grafiki w Falun.
Laureat Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2012 roku.
Współtworzy grupę artystyczno-projektową BiG POSTER, która m.in. zajmuje się prowadzeniem warsztatów z tworzenia plakatu, czy wydawaniem czasopisma BiG POSTER ZIN.
Członek kolektywu ilustratorów z Poznania ILU NAS JEST
Wystawa prezentować będzie plakaty i ilustracje z ostatnich lat działań artystycznych i potrwa od 23.02. do 07.03.2021 r.
wstęp/ bilety: wstęp wolny

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *