Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Halloween w Koszarach

Kiedy:
październik 30, 2021@12:00 pm
2021-10-30T12:00:00+00:00
2021-10-30T12:15:00+00:00
Gdzie:
Koszary Kultury
Kontakt:
Koszary Kultury, Silent Disco King, International Young Audience Film Festival Ale Kino!
Cześć!
zapraszamy Was na wieczór grozy, strachów i dobrej zabawy do Koszar Kultury 
W planach mamy atrakcje dla wszystkich! Dzieciaki i ich rodziców zapraszamy na warsztaty i bal z przebraniami, a trochę starszych na słuchowisko o Słowiańskich Demonach, maraton kina samochodowego z horrorami oraz silent disco.
ZAINTERESOWANI? ✨
Szczegóły wydarzeń znajdziecie na naszej stronie https://koszarykultury.pl/ oraz poniżej 
 
 HARMONOGRAM
 
 :-:
Duszki, pająki, nietoperze i czarownice mogą być straaasznie fajne! Halloween to doskonała okazja do zabawy. Będzie bardzo kreatywnie, A wszystko to za sprawą własnoręcznie wykonanych halloweenowych ozdób i elementów przebrania. Wyczarujemy opowieści w teatrze cieni, poszukamy ukrytych zagadek i spróbujemy odnaleźć właściwą drogę do słodkiego skarbu, a na koniec zaprosimy Was do tańców oraz wspólnej zabawy z piniatą w roli głównej.
PROGRAM:
 warsztaty plastyczne – wykonamy elementy przebrania, dekoracji, zabawa w teatr cieni,
 podchody,
 bal z przebraniami i animacjami.
 warsztaty są przeznaczone dla dzieci w wieku 4-12 lat, mogą w nich uczestniczyć razem z rodzicami.
 o 13:00 rozpoczynamy warsztaty plastyczne oraz podchody, które potrwają do ok. 15:30, potem rozpoczniemy bal przebierańców z animacjami i meksykańską piniatą.
 bilety 10 zł, do kupienia w kasie Koszar oraz tutaj: https://bit.ly/warsztaty_Haloween
 
 :-: Ł “ł́ “
Zapraszamy do wspólnego słuchania o mitologii słowiańskiej, ze szczególnym uwzględnieniem demonologii i odrobiną historii. Czemu topiono Marzannę? Dlaczego nasi dziadkowie bali się południc? Co różniło Swaroga i Swarożyca? Jakie tałatajstwa nie dawały spać po nocach naszym przodkom i w co tak w ogóle wierzyli dawni Słowianie?
Słuchowisko stara się odpowiedzieć na powyższe pytania opierając się tylko na przekazach historycznych oraz książkach znawców tematu jak Gieysztor, Baranowski, Moszyński, Pełka, Szyjewski i inni.
Opracowanie i narracja – Michał Kuźniar
 wstęp wolny
 
 :-:
 
 : ” ́” (dubbing), ̇. /
Szukając bezpiecznego miejsca do życia i wychowywania rodziny Gomez (Oscar Isaac) i Morticia (Charlize Theron) Addams przenoszą się do mrocznej, opuszczonej rezydencji w New Jersey, otoczonej bagnami i ukrytej przez mgłę na szczycie góry. Trzynaście lat później Gomez uczy syna Pugslaya (Finn Wolfhard) rodzinnej tradycyjnej walki szablą, natomiast Morticia musi zmierzyć się z pytaniami córki Wednesday (Chloë Grace Moretz) dotyczącymi życia poza bramą rezydencji. Tymczasem w okolicy gwiazda telewizji Margaux Needler (Allison Janney) rozpoczyna budowę nowoczesnego osiedla. Kiedy widzi starą, niepasującą do jej wizji rezydencję Addamsów postanawia pozbyć się ekscentrycznej rodziny
 Bilety 25 zł / za samochód/ do kupienia na https://bit.ly/KinoSamochodowe_RodzinaAdamsów
 
 : ” “, ̇. , przed filmem pokażemy również set krótkich metraży Ale Kino! z dreszczykiem.
Rodzeństwo Luke (Owen Myre) i Mimi (Nita-Josee Hanna) nieświadomie wskrzesza starożytnego władcę obcych (Matthew Ninaber). Używając magicznego amuletu, dzieci zmuszają potwora do posłuszeństwa względem ich kaprysów i zachcianek. Tym samym przyciąga to do małego miasteczka galerię łotrzyków z bandy międzygalaktycznych zabójców.
️ Ale Kino! z dreszczykiem
Na waszych oczach dreszczyk zamienia się w dreszcz. Te krótkometrażówki są straszne, niepokojące, zatrważające… Przenikające dusze filmy w formie kolażu, moralnie niepokojąca opowieść o sprzeciwie wobec woli większości, a może reinterpretacje klasycznych opowieści o Jasiu i Małgosi czy czerwonych trzewikach? Pamiętajcie: oglądacie na własną odpowiedzialność!
 Bilety 25 zł / za samochód/ do kupienia na https://bit.ly/KinoSamochodowe_PsychoGoreman
 
 : ” “, ̇.
Maud przyjeżdża do luksusowej posiadłości ekscentrycznej Amandy. Wkrótce dziewczyna przekonuje się o swojej ważnej misji, która zamieni się w niebezpieczną obsesję…
 Bilety 25 zł / za samochód/ do kupienia na https://bit.ly/KinoSamochodowe_SaintMaud
 
 :- :
Zaopatrzeni w słuchawki będziecie mogli przetańczyć cały wieczór! To Wy decydujecie, do jakiej muzyki będziecie się bawić. Dostępne będą trzy kanały, na których na żywo będą grali trzej różni DJe.
Więcej szczegółów wkrótce.
❗ Słuchawki będziemy wypożyczali na podstawie dokumentu ze zdjęciem (prawo jazdy, karta miejska, legitymacja studencka, BEZ dowodu osobistego).
Na czas wypożyczenia będziemy pobierali taki dokument i oddamy go od razu po zwrocie słuchawek.
 Bilety 10 zł w przedsprzedaży, w dniu wydarzenia 15 zł, do kupienia tutaj: https://bit.ly/koszary_SilentDisco
 
Nie bójcie się o pogodę! Wydarzenia odbędą się w nagrzewanym namiocie 
STREFA GASTRO
☕ Kawa
 Prosecco i grzane wino od Prosecco Merc
 Empanady od EMPAmate
 Popcorn, napoje, słone przekąski
 
ZAPRASZAMY 
________________________________________________________________________
✨  :
Tymczasowa strefa twórczego fermentu z ofertą skierowaną do osób szukających w mieście atrakcyjnych miejsc do spędzenia wolnego czasu, aktywności fizycznych i działań przyrodniczych. W przyszłości powstanie tu nowa dzielnica wielofunkcyjna, jednak zanim to się stanie, przeprowadzimy proces „recyclingu miejsca”, zainicjowany przez deweloperów Revive i BPI Real Estate Poland oraz we współpracy z Ferment Kolektiv
**************************************************************************
ł:
Revive jest indywidualistą wśród projektów deweloperskich dzięki swojej unikalnej wizji. Firma została założona w 2009 roku przez Nicolasa Bearelle i Piet Colruyt. Przyświecała im silna ambicja inwestowania w zrównoważoną przebudowę opuszczonych i często zdegradowanych ekologicznie terenów przemysłowych w celu stworzenia wartości dodanej zarówno dla środowiska, jak i dla społeczeństwa. Firma Revive zawsze szuka równowagi między społeczną, ekologiczną i ekonomiczną wartością dodaną.
BPI Real Estate Poland jest obecne na polskim rynku od 2009 roku. W tym czasie zrealizowało siedem inwestycji, w ramach których wybudowano i sprzedano łącznie ponad 2 tys. mieszkań. Belgijski deweloper z sukcesem działa w najważniejszych miastach w Polsce: w Poznaniu, Warszawie, Wrocławiu oraz Trójmieście Wszystkie inwestycje dewelopera wyróżnia atrakcyjna lokalizacja, przemyślana architektura oraz wysoka jakość wykonania. Mottem BPI jest Urban Shapers, zgodnie z którym firma stawia na aktywne kształtowanie nowoczesnych przestrzeni miejskich w poszanowaniu lokalnej architektury i środowiska.
Ferment Kolektiv to rodzinna poznańska firma z siedzibą na poznańskim Łazarzu założona przez Paulinę, Radka i Mateusza Tomasików. Specjalizujemy się w projektach marketingowych, reklamowych i edukacyjnych z wykorzystaniem sztuki filmowej, realizujemy kilkaset pokazów kina plenerowego i samochodowego rocznie, prowadzimy własne kina lokalne i realizujemy eventy. Tworzymy zespół o wszechstronnych kompetencjach: techniczno-operacyjnych, marketingowych, sprzedażowych, humanistycznych – dzięki temu od 2007 roku z powodzeniem realizujemy od A do Z nawet najbardziej złożone projekty. Wierzymy, że kino zmienia życie na dobre.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *