Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Jak bezpiecznie otworzyć się na publiczność? – warsztaty online

Kiedy:
czerwiec 2, 2020 – czerwiec 3, 2020 całodniowy
2020-06-02T00:00:00+00:00
2020-06-04T00:00:00+00:00
Gdzie:
Wydarzenie online
Kontakt:
Jak bezpiecznie otworzyć się na publiczność? – warsztaty online @ Wydarzenie online

Warsztaty otwarte online pt. Jak bezpiecznie otworzyć się na publiczność? – zarządzanie kryzysowe w instytucjach kultury

Świat kultury powoli wraca do „normalności”, lecz jeszcze długo nie będzie mógł działać na normalnych zasadach. Powrót do szerszej działalności w obliczu trwającej nadal pandemii oznacza wprowadzenie wielu regulacji, z którymi placówki kultury nie miały wcześniej do czynienia, a często nie były też na nie przygotowane. Priorytetowym zadaniem w kolejnych tygodniach będzie z jednej strony zapewnienie jak najbezpieczniejszych form uczestnictwa w kulturze, a z drugiej odpowiednich warunków BHP dla pracowników i pracowniczek kultury. W związku z sytuacją niepewności, z którą zmagamy się od wielu tygodniu nic dziwnego, że w wielu głowach pojawiają się pytania o to:

_Czy instytucje kulturalne rzeczywiście są gotowe na ponowne otwarcie się dla publiczności?

_Czy możliwe jest realizowanie wydarzeń kulturalnych tak, by nie ryzykować zdrowia ich uczestników i uczestniczek?

_Czy nowe procedury uwzględniają uczestnictwo grup zagrożonych wykluczeniem, osób z niepełnosprawnościami czy grup podwyższonego ryzyka jak seniorzy zależni?

Chcąc rozwiać wiele obaw i wątpliwości, zapraszamy na szkolenie online z zakresu bezpieczeństwa funkcjonowania instytucji kulturalnych, który poprowadzi Marcin Samsel EMSA 2012, ekspert od spraw bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego.

Podczas dwudniowego szkolenia (2-3 czerwca) szkolenia w prosty sposób zostanie zaprezentowana wiedza teoretyczna i praktycznej z zakresu zarządzania kryzysowego.Szkolenie obejmuje takie zagadnienia jak:
➡ Podstawy analizy ryzyka w kontekście pandemii.
➡ Rozporządzenia Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego – zalecenia czy już procedury?
➡ Zasady planowania i analizy dla konkretnej instytucji kultury – jak przygotować się na ponowne otwarcie?
➡ Ocena sytuacji, analiza, raportowanie – czyli na co zwracać uwagę w codziennej pracy zespołu i działalności Instytucji Kultury?
➡ Płaszczyzny podstawowe zarządzania kryzysowego,
➡ Jak zbudować zespół zadaniowy? Czy moja publiczność może mi pomóc?
➡ Co to znaczy bezpiecznie? Ile to będzie kosztować? Jak to policzyć?
➡ Cykl zarządzania kryzysowego na poziomie instytucji kultury – czyli co zrobić jak „coś” się wydarzy przy ponownym otwarciu?
➡ Podstawowe narzędzie do wykorzystania – proste narzędzia pomocne w tworzeniu procedur oraz zarządzaniu w sytuacji niestandardowej.
➡ Zasady pisania procedur oraz wdrażanie ich w życie.

Warsztat odbędzie się
2.06.2020 w godzinach od 13:00 do 16:00
oraz 3.06.2020 w godzinach od 11:00 do 14:00.

REKRUTACJA ZAMKNIĘTA

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc pierwszeństwo udziału mają instytucje kultury z Poznania i Wielkopolski.

Wydarzenie będzie tłumaczone na PJM.

_____________________________________

Marcin Samsel – urodzony w 1976 roku. Absolwent Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Gdańskiego. Certyfikowany trener, który szkolił się w Polsce i za granicą. Wykładowca w Wyższej Szkole Administracji i Biznesu w Gdyni oraz ekspert czołowych stacji telewizyjnych i gazet w zakresie bezpieczeństwa publicznego. Od 25 lat zajmuje się bezpieczeństwem publicznym, a szczególnie zabezpieczaniem imprez o charakterze masowym. Specjalizuje się między innymi w zarządzaniu tłumem, systemach antyterrorystycznych i systemach zarządzania kryzysowego. Pod jego opieką przeprowadzono kilkaset wydarzeń zarówno sportowych, jak i artystycznych. Od wydarzeń przyciągających dziesiątki tysięcy uczestników po kameralne koncerty i spotkania piknikowe. Był między innymi odpowiedzialny za przygotowania i bezpieczeństwo na stadionie w Gdańsku podczas EURO2012, a także Klubowych Mistrzostwa Świata w Siatkówce czy Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn w 2017.

____________________________________

Grafika: Stwory Studio

Na brązowym tle w lewym górnym rogu grafiki napis w ramce „Bardzo Młoda Kultura: Wielkopolska!’ W prawym górnym rogu widnieje biały napis „warsztaty otwarte”. Centralną część strony przedstawia różne kształty, w tym wąskie półkola, kółka oraz kreski. Na dole samym grafiki znajduje się ciąg logotypów Centrum Kultury ZAMEK, CPE, Narodowe Centrum Kultury, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Samorząd Województwa Wielkopolskiego, Kultura u podstaw oraz Miasto Poznań.

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Bardzo Młoda Kultura 2019-2021”.
Dofinansowano ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego oraz Miasta Poznań.

#bardzomłodakultura
#zamekonline

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *