Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicy
Kamienice w Polsce. Klatkowiec – wystawa fotografii

Kiedy:
Wrzesień 29, 2020 całodniowy
2020-09-29T00:00:00+00:00
2020-09-30T00:00:00+00:00
Gdzie:
Atelier WIMAR Stowarzyszenie Łazęga Poznańska
Koszty:
Bez opłat
Kontakt:
Łazęga poznańska i Kamienice w Polsce. Klatkowiec.
Począwszy od niedzieli przez miesiąc w Atlelier Stowarzyszenia Łazęga podziwiać będzie można wystawę niezwykłych fotografii Macieja Sobczyka, pochodzących z realizacji autorskiego projektu Klatkowca – CO KRYJE SIĘ ZA DRZWIAMI CZYLI O NAJPIĘKNIEJSZYCH KAMIENICACH W POLSCE.
Przy okazji zapraszamy na stronę / witrynę Autora
www.kamienicewpolsce.pl
Wydarzenie współfinansowane jest z budżetu Miasta Poznania
#poznanwspiera
O projekcie: Co kryje się za drzwiami, czyli o najpiękniejszych wnętrzach kamienic w Polsce.
Kamienice, wille, budynki użyteczności publicznej – mijamy je prawie każdego dnia. Często przechodzimy obok nich obojętnie spoglądając jedynie na witryny sklepowe. A czy nie zadaliście sobie kiedyś pytania – jak wyglądają ich wnętrze? Co się w nich kryje? Czy różnią się one w różnych częściach kraju? Od ponad
10 lat jako autor bloga Kamienice w Polsce. Klatkowiec www.kamienicewpolsce.pl poszukuję odpowiedzi na te pytania przemierzając całą Polskę.
Wystawa “Co kryje się za drzwiami, czyli o najpiękniejszych wnętrzach kamienic w Polsce.” to doskonała okazja dla wszystkich mieszkańców miast, aby poznać ich wnętrza, do których rzadko zaglądamy. Daje możliwość wejścia do dawnego świata, ukrytego za zamkniętymi drzwiami – częstokroć obecnie niedocenianego. To możliwość poznania architektury, detali, które stanowią
o wyjątkowości budynków i przypominają o ich historii. Jest to też opowieść o moich przygodach związanych z podróżowaniem po Polsce. Zachęcam Państwa do przeniesienia się do magicznego świata klatek schodowych, wind, kafli, witraży, sztukaterii, czy polichromii.
Projekt Kamienice w Polsce. Klatkowiec miał być chwilowy, przejściowy – może 50 wpisów, może 100. Stanowił on kolejny pomysł na tematyczną serię zdjęć. No a wyszło jak wyszło – Klatkowiec pisuje do Was na blogu już od ponad 6 lat, a kamienice fotografuje od 14 lat. Czasami wydaje się, że to wszystko jest jakimś szaleństwem, pozytywną odmianą opętania. Temat też nie należy
do łatwych. Mam jednak nadzieję, że dzięki tej wystawie i stronie internetowej ta tematyka trafia trochę pod strzechy i uwrażliwia Nas na to co jest tuż obok, co mijamy wręcz każdego dnia. Piękno tkwi w detalu!
Przy okazji dziękuję tym wszystkim osobom, które wspomagają mnie w prowadzeniu strony – tym, którzy otwierają zamknięte drzwi i obdarzają mnie zaufaniem, tym którzy goszczą mnie w swoich wnętrzach i tym, którzy co jakiś czas mówią, że to co robię – jest fajne i potrzebne.
O Autorze:
Maciej Sobczyk. Pasjonat fotografii i podróży. Znany szerszemu gronu jako Klatkowiec – twórca bloga Kamienice w Polsce (www.kamienicewpolsce.pl) o wnętrzach kamienic. Urodzony Poznaniak. Zarażony pasją fotografowania wnętrz z przypadku – w 2006 roku – i ciągle z tej choroby nie został wyleczony (choć niekoniecznie jest chętny do leczenia) 😉 Przez lata swoich podróży odwiedziłem ponad 310 miast i miasteczek.
ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *