Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Kreatywne Śniadanie: Budowanie relacji ze społecznością

Kiedy:
październik 27, 2019@11:00 am – 2:00 pm
2019-10-27T11:00:00-01:00
2019-10-27T14:00:00-01:00
Gdzie:
Inkubator Kultury - Pireus
Koszty:
Bez opłat
Kontakt:
Inkubator Kultury - Pireus

Zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach Kreatywnych Śniadań w Pireusie! Tym razem naszym gościem będzie Anna Meronk, z którą porozmawiamy o budowaniu relacji ze społecznością. Spotkanie odbywa się w ramach naszego cyklu warsztatowego “Akcja Inkubacja”.

Podczas spotkania prowadząca przybliży nam realizacje artystyczne, które różniąc się lokacją, charakterem, funkcją i czasem trwania mają wspólny mianownik, a mianowicie wszystkie zostały zaprojektowane jako interwencje w przestrzeni publicznej. Wszystkie też poszukują tzw: „nowej publiczności” rozumianej jako mniej lub bardziej przypadkowi przechodnie, niekoniecznie związani ze światem sztuki. Jaki jest społeczny odbiór takich prac?; dla kogo tworzone są art projekty w przestrzeni publicznej? I czy w końcu partycypacja to narzędzie do przezwyciężenia społecznego wykluczenia czy też strategia miejskich instytucji kultury, które wykorzystują ją w celu zdobycia szerszej publiczności oraz uzyskania legitymacji społecznej. Jak jest? Zapraszamy do dyskusji!

Ania Meronk jest animatorką kultury, kuratorką szeregu projektów edukacyjnych i społecznych realizowanych w obszarze community art. Autorka programów dla osób z dysfunkcjami wzroku oraz ze spectrum autyzmu, realizowanych w oparciu o autorską praktykę „pracy w procesie”. Autorka art instalacji, interwencji artystycznych wykorzystująca materią życia codziennego do opowiadania o sobie. Są to zazwyczaj historie konfliktów wewnętrznych. Ale nie tylko. Zwolenniczka przekonania, że sztuka najkorzystniej dla niej samej wyraża się poza obiegiem galeryjnym. W swojej twórczości dopuszcza fikcję, czystą fascynację czy zgodę na bunt względem rozwiązań oferowanych nam przez zinfantylizowaną rzeczywistość konsumpcyjną. Tworzy pod pseudonimem Aurelia Buczek.

Niedzielne spotkanie będzie trzecim z cyklu Kreatywnych Śniadań w 2019 roku. Dzięki nim pragniemy wzmocnić Wasze codzienne działania kulturalne i społeczne, poprzez spotkania ze współpracującymi z nami specjalistami i specjalistkami z zakresu rożnych dziedzin.

Na miejscu będziemy na Was czekać jak zawsze z kawą i herbatą, pieczywem, pastami i warzywami. Nasz śniadaniowy stół będzie otwarty – my dajemy coś od siebie i byłoby super, gdyby każdy przyniósł coś śniadaniowego!

🥑🍅🍞🥖🥒🥚🥞🥓🥨☕️🥛

Na spotkanie nie obowiązują zapisy, będzie nam jednak miło jeśli prześlecie nam maila (inkubatorkulturypireus@gmail.com) lub wiadomość na fb o Waszej obecności – pomoże nam to skalkulować potrzeby żywieniowe 🙂

Wydarzenie finansowane ze środków Miasta Poznania w ramach projektu realizowanego przez Fundację Otwarta Strefa Kultury “Pireus – Inkubacja, Aktywizacja i Animacja”.
#poznańwspiera

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *