Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach




Maja Kozłowska – Pożytek nieużytecznego

Kiedy:
marzec 17, 2021 – marzec 28, 2021 całodniowy
2021-03-17T00:00:00-01:00
2021-03-29T00:00:00+00:00
Gdzie:
Scena Otwarta
Koszty:
Bez opłat
Kontakt:
Scena Otwarta, Uniwersytet Artystyczny im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu i Miejskie Galerie UAP
Maja Kozłowska - Pożytek nieużytecznego @ Scena Otwarta
„Pożytek nieużytecznego” jest poznańskim debiutem wystawienniczym Mai Kozłowskiej, a prezentowane prace są urzeczywistnieniem emocji oraz warsztatu malarskiego artystki.
Tym, co charakteryzuje jej działania artystyczne przedstawione w Galerii Scena Otwarta, jest symbolika oraz surrealistyczno-realistyczny wymiar przedstawień komentujący współ/nowoczesność, bezrefleksyjność oraz kulturę mas. Wystawione prace malarskie oraz rzeźby przyciągają uwagę odbiorcy swoją nietuzinkową, często zaskakującą figuratywnością – ocierającą się nieco o sztukę abiektu, będącą jednak barwną, pełną uczuć realizacją, działającą na podświadomość oglądającego.
Prace Mai Kozłowskiej są prezentowane we współpracy kuratorskiej w Galerii Studenckiej Scena Otwarta Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu. Mimo, że wybrana przestrzeń wystawiennicza nie jest standardowa, to jej niemalże przesadna biel stanowi ciekawy kontrast dla barwnych prac artystki, pozwala im wybrzmieć i skupia na nich całą uwagę odbiorcy, aby ten mógł rozszyfrować symbolikę, a nawet zmierzyć się z ironią oraz krytyką współczesnej kultury masowej i jej zwolenników.
 
Maja Kozłowska (ur. w 1999 r. w Świnoujściu) – jest artystką sztuk wizualnych, kompozytorką, song-writerką; od 2018 roku jest studentką na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, w pracowni profesora Mariana Waldemara Kuczmy. Artystka zgłębia i łączy wiele nurtów sztuki, nie zamykając się w obrębie jednego gatunku. W sztukach wizualnych szczególnie interesuje ją malarstwo oraz rzeźba, przede wszystkim odlewnictwo metalu. Jest muzycznie zaangażowana w solowy projekt Mahjong, duet Diplodok oraz duet Wicker Duck.
 
Kuratorka wystawy:
Zuzanna Tetera
 
Oprawa graficzna:
Weronika Kalemba
 
Projekt dofinansowano z budżetu Miasta Poznania

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *