Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
MIASTOmovie w Kinie Muza!

Kiedy:
Wrzesień 15, 2019@6:00 pm – 9:00 pm
2019-09-15T18:00:00+00:00
2019-09-15T21:00:00+00:00
Gdzie:
Kino Muza w Poznaniu
Koszty:
od 15 zł
Kontakt:
MIASTOmovie w Kinie Muza! @ Kino Muza w Poznaniu

MIASTOmovie to wrocławski festiwal filmów o mieście i architekturze. Łączy on siły z Kinem Muza i wspólnie zapraszają na trzy dni spotkań z kinem dokumentalnym najwyższej próby! Między 13 a 15 września spotkamy się na trzech seansach, prelekcjach i dyskusjach stawiających szereg pytań o miasto, architekturę oraz społeczeństwo.

————-

[TERMINARZ PROJEKCJI]

➡ Piątek | 13 września | 18:00 – 21:00
“WIELKA ARCHITEKTURA” | reż. Kaspar Astrup Schroeder (93′) + dyskusja (75′)
🎫 https://tinyurl.com/WielkaArchitektura

Przypominająca stok narciarki elektrownia, wieżowiec zaprojektowany w kształcie chińskiego znaku dla “ludu” Szanghaju, dom Lego pomyślany jako zbudowane z klocków interaktywne centrum rozrywki czy nowe dwie wieże World Trade Center – to tylko niektóre z oryginalnych projektów Bjarke Ingelsa, jednego z najciekawszych i najbardziej oryginalnych architektów naszych czasów, okrzykniętego w 2011 roku przez “The Wall Street Journal” Innowatorem Roku w dziedzinie architektury. Kręcony przez 6 lat film śledzi losy słynnego Duńczyka w momencie pracy nad jego dwoma poważnymi projektami: nowymi budynkami World Trade Center oraz manhattańskim wieżowcem W57. Obserwujemy, jak w Nowym Jorku otwiera biuro dla swojej firmy BIG, a potem zmaga się z zawodowymi i osobistymi problemami.

[ZWIASTUN] https://www.youtube.com/watch?v=8_jqiM8tVzk

➡ Sobota | 14 września | 18:00 – 20:45
“WHY WE CYCLE” | reż. Gerjan Hustler, Arne Gielen (57′) + dyskusja (90′)
🎫 https://tinyurl.com/WhyWeCycle

Dla Holendrów jazda na rowerze jest jak oddychanie. Twórcy dokumentu przyglądają się fenomenowi tego kraju, rozmawiają ze zwykłymi użytkownikami ścieżek rowerowych i specjalistami w dziedzinach zrównoważonego transportu, urbanistyki. Wspólnie próbują odpowiedzieć na pytanie, co stało się przyczyną takiej popularności rowerów. Film z tych badawczo-przyglądających się. Być może właściwe osoby będą potrafiły wyciągnąć z niego właściwe wnioski i zaimplementować je na rodzimym podwórku.

[ZWIASTUN] https://www.youtube.com/watch?v=hs_aqm0j7jI

➡ Niedziela | 15 września | 18:00 – 20:00
“BRASILIA: PROJEKT UTOPIA” | reż. Bart Simpson (89′) + prelekcja (15′)
🎫 https://tinyurl.com/BrasiliaProjectUtopia

Brasilia, stolica Brazylii, zbudowana w 1960 roku przez Lúcio Costę i Oscara Niemeyera na środku pustyni, wpisana na międzynarodową listę dziedzictwa kultury UNESCO i określana mianem fantastycznej wyspy – to przykład arcydzieła modernizmu XX wieku. Niektórzy widzą w architekturze Brasilii przyczynę stworzenie wrogiego i nadmiernie pragmatycznego środowiska, które zniszczyło miejską kulturę. Jednak inni widzą jej plusy, przyznając jednocześnie, że istnieje pilna potrzeba przebudowy miasta i jego struktury. Film jest równocześnie namysłem na temat tajemniczej wirtuozerii architektury stolicy Brazylii i życia, które zaczyna się w momencie, gdy misternie zaplanowany architektoniczny projekt się kończy.

[ZWIASTUN] https://www.youtube.com/watch?v=q9bq_fx5zDY

————-

Bilety: 18/15 zł

————-
Projekt finansowany ze środków Miasta Poznań. #poznanwspiera
ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *