Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Międzypokoleniowy Piknik Przyrodniczy w Muzeum w Uzarzewie

Kiedy:
czerwiec 16, 2024@10:30 am – 4:30 pm
2024-06-16T10:30:00+00:00
2024-06-16T16:30:00+00:00
Gdzie:
Muzeum Przyrodniczo-Łowieckie w Uzarzewie (gmina Swarzędz) ul. Akacjowa 12
Koszty:
od 8 zł
Międzypokoleniowy Piknik Przyrodniczy w Muzeum w Uzarzewie @ Muzeum Przyrodniczo-Łowieckie w Uzarzewie (gmina Swarzędz) ul. Akacjowa 12

16 czerwca 2024 (niedziela) w godzinach 10:30 – 15:30 zapraszamy na wyjątkowy piknik, który połączy pokolenia i odkryje uroki natury w pięknym otoczeniu uzarzewskiego muzealnego parku.

Co Was czeka podczas tego niezwykłego dnia?

Dla najmłodszych i tych nieco starszych, przygotowaliśmy ponad 20 bezpłatnych warsztatów, podczas których będzie można nauczyć się: malować inkaustem, sztuczek cyrkowych, tańczyć salsę czy śpiewu. W programie przewidziane są również zajęcia z dawnych metod pozyskiwania mąki, szydełkowania, haftowania, gier planszowych. Będzie można dowiedzieć się jak przyroda wpływała na zwyczaje naszych przodków, dlaczego powinniśmy chronić lasy oraz wody, które polskie ptaki są najbardziej kolorowe, oraz dlaczego nie powinniśmy zabierać ze sobą niektórych muszelek z wakacyjnej podróży.

Teatr Mozaika zaprezentuje spektakl pełen magii i uroku, dzięki któremu przeniesiecie się w świat glinianych dzbanków. Poznacie ich tajemnice, a także nauczycie się piosenek, które znają tylko garncarscy mistrzowie.

Przygotujcie się także na smakowite atrakcje kulinarne. Warsztaty „wege przekąski naszych przodków”, przeniosą Was w kulinarną podróż w czasie, pozwalając na odkrycie smaków oraz technik przygotowania smakołyków w dawnych czasach.

Swoje zainteresowania i umiejętności będzie można rozwijać podczas pokazu ekosystemów, obserwacji organizmów wodnych pod mikroskopem oraz eksperymentów chemicznych, które zapewnią Wam nie tylko rozrywkę, ale i nowe spojrzenie na otaczający nas świat przyrody.

Dla aktywnych przygotowaliśmy wiele atrakcji. Od gier terenowych (questy), przez zabawy zręcznościowe (gra w kapsle, wyścig z jajkiem), po konkursy skoków w workach, czy przeciągania liny – każdy znajdzie coś dla siebie.

Ponadto seniorzy (działający w klubach, stowarzyszeniach, itd.) z dziesięciu gmin znajdujących się na terenie powiatu poznańskiego opowiedzą o swojej działalności, zainspirują wiedzą i doświadczeniem oraz przeprowadzą warsztaty z najmłodszymi mieszkańcami powiatu. Podzielą się umiejętnościami, które praktykują podczas swoich spotkań, będą to m.in. warsztaty tańca, rękodzielnicze, plastyczne, malarskie, czy grafiki komputerowej.

W trakcie pikniku będziecie mieli okazję spotkać się z ekspertami, którzy podzielą się wiedzą na temat ochrony środowiska. Zapraszamy też na malowanie twarzy w motywy przyrodnicze oraz wiele innych atrakcji.

Dołączcie do naszej piknikowej społeczności miłośników natury i spędźcie niezapomniany dzień pełen radości, przygód, nauki i przyrody w muzealnym parku w Uzarzewie.

Bilet wstępu 10 zł oraz 8 zł (ulgowy) Dzieci do 7 lat – wstęp bezpłatny


PROGRAM:

10.30 – 15.30 – BEZPŁATNE WARSZTATY DLA DZIECI, M.IN.: PRZYRODNICZE, PLASTYCZNE, KULINARNE, MALARSKIE, TANECZNE, EKOLOGICZNE

10.30 – ŚPIEWANKI – ZESPÓŁ ŚPIEWACZY SZAROTKI

11.30 – O WODZIE BIOLOGICZNIE, CHEMICZNIE

             OPOWIEŚĆ POŁĄCZONA Z POKAZEM

12.00 – WARSZTATY – TANIEC INTEGRACYJNY ORAZ PEDAGOGIKA CYRKU

13.00 – INTERAKTYWNY SPEKTAKL DLA DZIECI – TAJEMNICE GLINIANYCH DZBANKÓW   

14.00 – MIĘDZYPOKOLENIOWE WARSZTATY SALSY

15.00 – FINAŁ TURNIEJU DRUŻYN – TRADYCYJNE GRY I ZABAWY (WYŚCIG Z JAJKIEM, SKOKI W WORKACH, PRZECIĄGANIE LINY)

15.30 – ZAKOŃCZENIE IMPREZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *